eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 29. vasárnap Tamara, Tamás
Bűnügyi helyszínelők Budapesten, a XIII. kerületi Népfürdő utcában, ahol egy irodaház előtt női holttestet találtak 2019. január 14-én. A helyszíni szemle megállapította: a nőt olyan súlyosan bántalmazták, hogy sérüléseibe belehalt. A rendőrség halált okozó testi sértés bűntett miatt ismeretlen tettes ellen indított nyomozást.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Tragikus információk a Budapesten halálra vert nőről

A XIII. kerületi Népfürdő utcában, több irodaház és kávézó közelében találtak rá kedd este egy nőre, akiről kiderült: olyan brutálisan megverték, hogy belehalt sérüléseibe.

A holttestről, ami alaposan be volt bugyolálva, a mentők értesítették a rendőröket kedd délután négykor, és később közleményben erősítették meg, hogy a nő súlyos bántalmazásba halt bele.

A környéken dolgozók döbbenten állnak az eset előtt. Többen délben, órákkal korábban is már látták a földön fekvő embert, de biztosak voltak benne, hogy csak alszik. "Annyira be volt takarózva, hogy a feje búbja sem látszott ki" - mondta egy szemtanú a Blikknek. Hozzátette, se vérfolt, se más, bántalmazásra utaló jel nem volt látható a test körül. Az ott lakók azt mondják, nem hallottak sikoltozást vagy kiabálást sem, ami dulakodásra utalt volna.

Az egyik irodaház ebédlőjétől mindössze pár méterre találták meg a nő holttestét. A dolgozók szerint pont nem lehetett rálátni a testre, különben biztos feltűnt volna nekik, hogy egész nap fekszik.

Bár az irodaházak dolgozói gyakran látnak hajléktalanokat a Duna melletti parkban, azt mondják, eddig semmilyen erőszakos cselekedetre nem volt példa.

Címlapról ajánljuk
Szigethy Gábor: abból nem születik új ország, ha valamit tagadunk

Szigethy Gábor: abból nem születik új ország, ha valamit tagadunk

1981 és 1989 között jelent meg Szigethy Gábor népszerű könyvsorozata, a Gondolkodó magyarok. Olyan írásokat válogatott bele nemzeti nagyjainktól, írástudóinktól, melyek szerzőik saját életének és egyben a nemzet életének sorsfordító helyzeteit, válaszútjait, kérdéseit tudatosították - Szent Istvántól Babits Mihályig. A szerző a megjelent 56 kötet mindegyikéhez megvilágító erejű bevezető esszét írt, és három és fél évtized távlatából újraközölte azokat a júniusban megjelent Ezeréves utazásom című kötetében.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×