Több vízirendőr és egy civil segített azokon a kenusokon, akik szerda délután beleborultak a Dunába. A Zsaru magazinnak Martikán István törzszászlós és Soltész Balázs törzszászlós mondta el a részleteket.
"15 óra körül kaptuk a riasztást, hogy kenusok borultak a vízbe. Késlekedés nélkül, azonnal indultunk, és 1-2 percen belül a helyszínre érkeztünk. Már messziről láttuk, hogy három felborult kenuba kapaszkodnak emberek. Szerencsére mindenkin volt mentőmellény - mesélte Soltész Balázs.
A bajbajutottak 16 és 60 év közöttiek voltak, a fiatalokat és az idősebbeket előreengedték. Őket mentettük ki a háborgó vízből először. A fiatalok közül akadt, aki talán kicsit megijedt, de leginkább azért, mert az értékeiket szerették volna megmenteni.
Az egyikük a papucsával volt elfoglalva, kapkodott utána. Mondtam neki, hagyja a papucsot,
jöjjön fel a hajóra, a biztonság az első".
Senki sem szorult orvosi ellátásra, ami köszönhető annak is, hogy a kenusok betartották a biztonságos hajózásra vonatkozó szabályokat, és megtették a szükséges óvintézkedéseket.
A hajózási szabályzatban az áll, hogy a vízben közlekedő járművek, ha felborulnak, akkor is a víz tetején kell maradjanak. Ebbe bele tudnak kapaszkodni, ami már egy biztonsági fokozat. Mentőmellény az úszni nem tudóknak és a 14 év alattiaknak kötelező. Ennél az esetnél a túravezető az időjárás miatt határozott úgy, hogy mindenki vegye fel a mentőmellényt, ami nagyon jó döntés volt. A mellény életet menthet - mondta még Lakatos Adrienn főhadnagy, a DVRK nagymarosi őrsparancsnoka.
A kimentett kenusokat a rendőrök a partra szállították, és a biztonságba helyezésükről is gondoskodtak.