eur:
409.93
usd:
390.48
bux:
79735.33
2024. november 25. hétfő Katalin

Eladó a világ legdrágább rendszáma

Még 2008-ban vásárolta Afzal Kahn, a Kahn Design tulajdonosa 440 ezer fontért a mindössze egy betűből és egy számból álló “F1” rendszámot Angliában, most pedig több mint 14 millió fontért, azaz 5,14 milliárd forintért lehet megvásárolni tőle.

Az olyan országokban, ahol nincs fix karakterszámhoz kötve a rendszámok hossza, egyesek elképesztő összegeket képesek kifizetni az extrém feliratú, rövidségű vagy épp hosszúságú egyedi azonosítókért.

Ilyen hely Anglia, ahol a Föld eddigi legdrágább rendszámát értékesítették még 2008-ban Afzal Kahn, a Kahn Design, Project Kahn és a Chelsea Truck Company tulajdonosának, aki 440 ezer fontot (mai árfolyamon számítva 157 millió forintot) fizetett az F1 feliratért, melyet legtöbbször Bugatti Veyron típusú autóján “viselt”, de láthattuk például Mercedes SLR McLarenjén is - írta az autoblog.hu.

Mivel a szigetországban a rendszám nem az autóhoz, hanem annak tulajdonosához tartozik, így akár átruházható másra, amivel a milliomos élni is kíván, ugyanis a RegTransfers oldalán potom 12,009,995 fontért, azaz közel 4,3 milliárd forintért kínálja eladásra a különleges rendszámpárost. Ez azonban egy nettó összeg, így 20%-os ÁFA adódik hozzá a vásárláskor, ezzel pedig egész pontosan 14,412,093 fontra, vagyis 5,14 milliárd forintra nő a kifizetendő összeg.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Befűtött a tőzsdéknek Trump legújabb húzása

Befűtött a tőzsdéknek Trump legújabb húzása

Többnyire emelkedéssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában feljebb kerültek a vezető indexek, és az USA-ban is jó a hangulat, ezzel folytatódik az elmúlt hetekben tapasztalt emelkedés. A hangulatot támogatja, hogy Donald Trump a hedge fundos háttérrel rendelkező ismert befektetőt, Scott Bessentet tervezi pénzügyminiszternek kinevezni, amit a befektetők látszólag pozitívan értékelnek a piaci kilátások szempontjából. A hét fókuszában a német és amerikai gazdasági adatok, valamint az inflációs mutatók állnak, amelyek meghatározóak lehetnek a monetáris politikai döntések szempontjából. Magyar szempontból a Moody's pénteki hitelminősítői döntése lesz lényeges, a hétvégén pedig az OPEC-döntése vihet be mélyütést a piacoknak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×