eur:
411.36
usd:
394.91
bux:
79719.93
2024. november 22. péntek Cecília
Csuhaj, 2018. március 28.A Hongkong-Csuhaj-Makaó híd, a világ leghosszabb, tengeren átívelő hídja a dél-kínai Kuangtung tartományban fekvő Csuhajban 2018. március 28-án. A három várost a Gyöngy-folyó torkolatvidékén összekötő híd teljes hossza 55 kilométer, ebből a főhíd 23 kilométer, az alagút 6,7 kilométer, és két mesterséges sziget is része a létesítménynek. (MTI/AP/Kin Csöung)
Nyitókép: Kin Csöung

Galéria - hamarosan átadják a világrekorder tengeri hidat

Idén nyáron indulhat meg a forgalom a világ leghosszabb tengeri hídján. A Kína déli Kuangtung tartományát a Gyöngy-folyó torkolatvidékén Hongkonggal és Makaóval összekötő, Y alakú híd szerkezete tavaly készült el.

A Hongkong-Csuhaj-Makaó hidat 2010-ben kezdték építeni, az átadása pedig eredetileg 2016-ban lett volna, de azóta már többször elhalasztották. A jelenlegi hivatalos adatok szerint a közlekedők idén július 1-jén vehetik majd birtokba.

  • Az 55 kilométeres híd fő része 29,6 kilométer hosszú,
  • egy szakasza 6,7 kilométer hosszan föld alatti alagútban fut.
  • Két mesterséges sziget is része a létesítménynek.

A híd használatával az eddigi három óráról 30 percre csökken a Hongkong és Csuhaj közötti távolság megtételének ideje, és a Gyöngy-folyó deltájában lévő városoknak jobb lesz a közlekedési kapcsolata.

A Hongkong-Csuhaj-Makaó híd építése
A Hongkong-Csuhaj-Makaó híd építése

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×