eur:
409.73
usd:
362.44
bux:
84947.5
2025. április 11. péntek Leó, Szaniszló

Óriás csodaméhkast emeltek a királyi kertben

A méhkolóniák életébe nyújt betekintést a londoni Kew-i Királyi Botanikus Kertekben kialakított, alumíniumból készült óriási méhkas.

A 17 méter magas és negyven tonnát nyomó, zenével és fényhatásokkal is dolgozó installációt eredetileg a 2015-ös milánói Expóra készítették. A 170 ezer részecskéből álló rácsos szerkezetet Wolfgang Buttress nottinghami művész tervezte - olvasható a BBC hírportálján.

A dizájner elmondása szerint a "minden érzékre ható alkotás művészet, tudomány és tájépítészet ötvözete".

A Kew-i Királyi Botanikus Kertek szóvivője szerint az installáció elkészítését a méhek egészségét vizsgáló tudományos kutatás inspirálta és a manapság az állatokra váró változás szimbólumává vált.

Az installációhoz a zenéről Buttress lánya, Camille gondoskodott: a Spiritualized és az Amiina nevű zenekarok zenéjét a természet hangjaival, többek között méhkirálynők döngicsélésével és kacsák hápogásával ötvözte. A méhkas fényeit műszer szabályozza a botanikus kert egy valódi méhkasában dolgozó méhek tevékenysége alapján.

Az installáció vasárnaptól 2017 végéig látható a londoni botanikus kertben.

Címlapról ajánljuk

Kemenesi Gábor a száj- és körömfájás vírus eredetéről: nem kell előállítani, ott van a réten

A virológus szerint a ragadós száj- és körömfájás vírusa valóban előállítható kémcsőben, de nincs sok értelme, mert több ázsiai országban begyűjthető a réteken, hiszen ott folyamatosan jelen van és fertőz. Kemenesi Gábor arról is beszélt az InfoRádióban, hogy mi utalhat mesterséges előállításra egy vírusnál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.14. hétfő, 18:00
Magyar Levente
a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×