Pénteken adták át a Mathias Corvinus Collegium (MCC) új szegedi központját, az egykori szegedi Iparkamara ikonikus épületét, ahol az MCC képzései zajlanak majd. A ház termei nyilvános előadások, konferenciák, könyvbemutatók, kulturális és közéleti események helyszíne is lesz.
"Az MCC-nek már több mint 300 diákja van Szegeden, és mivel a számuk folyamatosan nőtt az elmúlt években, így nagyon aktuális volt, hogy elkészüljön az új épületünk" - mondta Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium alapítvány főigazgatója az InfoRádióban.
Maga az épület régi, 1896-ban épült és az Iparkamara székhelyeként, központjaként működött - magyarázta a főigazgató. A kommunizmus alatt a szegediek Bartók Béla Művelődési Házként ismerték és használták, azonban az állapota nagyon leromlott. Az MCC megvásárolta és felújította, így birtokba vehetik a diákok. Itt folyik majd az oktatás, itt lesznek a különböző rendezvények, és az alapítvány teljes szegedi működésének ez a ház lesz a központja. A főigazgató azt is megemlítette, hogy
Szegeden már korábban is működött az MCC teljes portfóliója különböző bérleményekben, így viszont minden egy helyszínre tud költözni.
A Mathias Corvinus Collegium mind általános iskolásoknak, mind középiskolásoknak, egyetemistáknak nyújt képzéseket, tehát gyakorlatilag 10 éves kortól a teljes felsőoktatási pályafutás végéig részt tudnak venni a szegedi fiatalok a programokban. Szalai Zoltán kiemelte: a képzésekben nemcsak a diákok részesülhetnek, hanem a szülők, tanár kollégák is, továbbá minden szegedit és Szeged környékén élőt vár az intézmény izgalmas rendezvényekkel, előadásokkal, beszélgetésekkel.
"Mostanra közel nyolcezer diákja van az MCC-nek szerte a Kárpát-medencében, elsősorban a megyeszékhelyeken, ahol a központok működnek" - hangsúlyozta az alapítvány főigazgatója. Így összességében már 30 olyan helyszínen lehel képzésekben részt venni, nemcsak Magyarországon, hanem Felvidéken, Kárpátalján, Erdélyben és a Vajdaságban is.
Ebben a tanévben például már két új központ is megnyílt és nagy sikerrel megkezdte működését: az egyik Egerben, a másik Szabadkán.
Szalai Zoltán arról is beszélt, hogy a programjaik nagyon népszerűek az általános- és középiskolások körében, a régió szinte minden középiskolájából tanulnak náluk fiatalok.
A képzés úgy működik, hogy a diákok részt vesznek a saját - bármilyen szintű - oktatásukban, és mellette az MCC segítségével sajátíthatnak el olyan készségeket, képességeket, tudásanyagot, amire máshol nem lenne lehetőségük. a Mathias Corvinus Collegium alapítvány főigazgatója hangsúlyozta, hogy ez nagy elköteleződést igényel, hiszen a normál iskola mellett egy plusz intenzív felkészülésre van szükség, viszont így a diákok hatalmas lökést tudnak adni a későbbi karrierjüknek.