eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő interjút ad a Jó reggelt, Magyarország! című műsorban a Kossuth rádió óbudai stúdiójában 2024. május 3-án.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor péntek reggel: nem szerencsénk volt, hanem jól láttuk előre a folyamatokat

A miniszterelnök a Kossuth rádióban kezdte a napját. Azt látja, a tavalyi évben nagyon óvatos volt mindenki, idén bátrabbak valamivel, miközben a kormánynak "szállítania kell az eredményeket" a gazdaságot tekintve. Szerinte létre kell hozni egy "önvédelmi rendszert", amely garanciákat ad a nemzetközi manipulációs technikák ellen. Az uniós befolyásolási technikákról szólva elmondta, az arcátlanságnak nincs határa. A szombati évértékelőn az önvédelem mechanizmusának részleteiről is beszél majd.

Orbán Viktor hosszú interjút adott péntek reggel a Kossuth rádió stúdiójában.

Elsőként az ukrajnai háború lezárási folyamatának megkezdéséról és ennek gazdasági hatásairól kérdezték a miniszterelnököt.

"Rossz iskolának tartom, hogy külső tényezőkről beszéljünk, de én abban nőttem föl, hogy ha valami nehézség volt itthon, a külső tényezőket okolták mindig, ezt mindig idegesítőnek tartottam" - hangsúlyozta.

A lényeg szerinte inkább az, hogy mit csinál az ember.

"Mi a békére tettük fel a lapot, a demokrata kormányzat bukására, ha nem így lett volna, bajban lettünk volna" - jegyezte meg. "Békeköltségvetést vagy háborús költségvetést kellett csinálnunk. Nem azt mondom, hogy szerencsénk volt, hanem hogy jól láttuk előre a folyamatokat" - folytatta.

Szerinte fogunk kívülről kapni egy nagy lökést, és a saját terveink is megvannak, a 21 pontos gazdasági program, a gazdasági semlegesség filozófiája együtt nagy löketet ad majd a gazdaságnak, az európai környezet viszont "reménytelen", emiatt nem tudják levinni az energiaárakat sem, ami viszont "megöli a gazdaságot".

Várakozások

Magyarként óvatos duhajnak tartja magát és az országokat, "vannak tervek, de lassan mozdul a kezünk", mindig kell valami konyhapénz, spórolt összeg.

"Az óvatosság jó tanácsadó, ugyanakkor a túlzott óvatosság sem jó tanácsadó,

a legjobb rábízni ilyenkor az emberekre a döntést. Vannak szándékaink, vannak terveink, vannak programjaink, aztán hogy az emberek részt vesznek-e bennük, azt rájuk kell bízni"

- fejtegette.

Azt látja, a tavalyi évben nagyon óvatos volt mindenki, idén bátrabbak valamivel, miközben a kormánynak "szállítania kell az eredményeket".

A kis- és közepes vállalkozásoknak közben piac kell, amihez az emberek bizalma, vásárlóképessége.

"Nem szeretem, ha azt hisszük, hogy a gazdaság vezényszóra működik, mégis 10 millió ember életviteléről, vásárlásáról, szokásáról beszélünk" - húzta alá. Ezt segíti szerinte a mostani "kamateső", 480 milliárd forint, amit az emberek vagy szétosztják a családon belül, vagy elköltik, a lényeg, hogy jelenjen meg újra a gazdaságban; ez 800 ezer családot jelent, 2-3-4-gyel szorozva nagyon sok embert - utalt az állampapírok magas kamatára.

Évértékelő előtt

Vannak tervek, amelyekről most még nem beszél, de a szombati (15.00) évértékelőben igen.

Azt azért elmondta, négy nagy csatát vív Brüsszellel, erről részletesebben is beszél majd:

  • migráció
  • családvédelem
  • nyugdíjvédelem
  • rezsicsökkentés-védelem.

Önvédelmi mechanizmus

Magyarország ezekkel kapcsolatos támadását eddig két irányból vezényelték, Washingtonból és Brüsszelből, de nyilvánosságra került az a hosszú ténylista, amelyből kiderül, hogyan befolyásoltak közvéleményt, sajtót, kormányokat, erre válaszul kell majd létrehozni egy "önvédelmi rendszert", amely megvéd a nemzetközi manipulációs technikák ellen.

"Pontosan azt kell csinálnunk, amit Amerikában csinálnak, megvan a szamárvezető, hogy hogyan védekezik egy patrióta, magát kiszolgáltatni nem akaró ország, ezt kell átültetni Magyarországra" - fogalmazta meg a receptet.

Az uniós befolyásolási technikákról szólva elmondta, az arcátlanságnak nincs határa. Ha szerinte valaki azért kap ösztöndíjat, hogy támogassa a genderkultúrát, a háborút, akkor az a korrupció maga. "Az ember azt gondolná, hogy ez szégyellnivaló dolog" - mondta.

Hosszan fejtegette a brüsszeli zsoldosrendszert, amelyet "most meg is fognak vitatni", és ha nem küzdünk, a guruló dollárokat guruló eurók váltják fel, ez esetben a "brüsszeli szerelemben megcsalva éreznénk magunkat".

Reménykedik azonban amiatt, hogy a "rendszernek" már kirúgták a washingtoni lábát.

Az első dolog márpedig Brüsszelben is az kell, hogy legyen, hogy mindenki tegye a kezeket a paplan fölé, és "lássuk a medvét", a valóságról kell beszélni, meg kell nevezni a brüsszeli álcivil szervezeteket, ki kell állni a jogkörátadás ellen; megnevezte Guy Verhofstadt holland politikust, akinek a szervezete 6 milliárd forintnyi eurót kapott arra, hogy a magyar értékeket támadja, de mások is részesültek ilyen támogatási programokból.

A következő egy-két év feladata lesz ennek a küzdelemnek a végigvitele Orbán Viktor szerint.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A német kancellár tettre kész, de nem  mindenben

A német kancellár tettre kész, de nem mindenben

Az Egyesült Államok után kezdettől fogva Németország volt az az ország, amely legtöbb fegyverrel, illetve pénzügyi segítséggel támogatta Ukrajnát. A német támogatás fő koordinátora Olaf Scholz kancellár volt, aki immár csak ügyvezetőként képviselte országát a "tettrekészek" párizs csúcstalálkozóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Bár a zajszennyezés a levegő- vagy vízszennyezéshez képest kevesebb figyelmet kap, azonban világszerte egyre nagyobb problémát jelent. Hosszú távon komoly egészségügyi problémákat okozhat a stressztől, alvászavartól kezdve a szív- és érrendszeri betegségekig. A zajszennyezés fő forrásának a közúti közlekedés számít. Az EU-ban a lakosság több mint 20%-a él olyan területeken, ahol a közlekedési zajszint már káros az egészségre, míg Magyarországon mintegy 1,5 millió ember van kitéve a közúti zajterhelésnek. A zajszennyezés egyéb formáit is beszámítva viszont itthon akár 2 millió ember is érintett lehet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×