eur:
411.09
usd:
392.28
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: XXI. Század Intézet/Donat Kekesi

Schmidt Mária: a szexpárti kultúrából mára egy transzokat ünneplő prüdéria lett

Schmidt Mária szerint a nyugati világban ma az a jelszó, hogy „háborúzz, ne szeretkezz”, a szexpárti kultúrából pedig mára egy nemek közötti különbségeket tagadó, transzokat ünneplő új prüdéria lett. A XXI. Század Intézet főigazgatója erről az Identitás, mint politikai fegyver című konferencián beszélt.

A XXI. Század Intézet főigazgatója szerint az amerikai demokráciaexporttal olyan értékrend "ránk tukmálása" kezdődött meg, ami a kommunizmushoz hasonlóan nem egyeztethető össze a több mint 1100 év alatt kikristályosodott magyar hagyományokkal, keresztény örökséggel.

„Az amerikanizáció ugyanis már nemcsak kulturális iparán, reklámjain és médiáján, ezen belül óriási techcégein keresztül fejt ki nyomást az értékeinkre, a szokásainkra, sőt az identitásunkra is, de nyíltan kulturális és politikai szuverenitásunk felszámolására tör” – fogalmazott Schmidt Mária a konferencián.

Beszédében emlékeztetett, hogy 1968-ban és még sokáig utána az a jelszó volt érvényben a nyugati világban, hogy „szeretkezz, ne háborúzz”. Ma viszont az, hogy „háborúzz, ne szeretkezz!” – tette hozzá. „A szexpárti kultúrából mára a nemek közötti különbségeket tagadó, a transzokat ünneplő, a heteroszexuális kapcsolatokat gátló, férfiellenes új prüdéria lett. Az elitek köreiben mára a biológiai nemek tagadása az új trend” – fejtette ki.

A történészprofesszor szerint a szex és a reprodukció, valamint a szex és a szerelem elvált egymástól, és az önmegvalósítást előtérbe helyező felfogás nem támogatja a gyerekvállalást. A főigazgató kitért arra is, hogy a nyugati világot jellemző szexuális szabadosság egyre kevesebb szexet és egyre nagyobb boldogtalanságot okoz.

„A szexuálisan felszabadult nők a múlt század nyolcvanas éveikben heti több, átlagosan három szexuális aktust folytattak, addig ma Nyugaton alig 6 százalékuk él nemi életet, ők is legfeljebb heti, de inkább havi egyszer. Depressziósak lesznek és terápiára szorulnak” – emelte ki.

Szerinte legfőbb ideje belátni, hogy család nélkül „nem fog menni”. „Ne mondjunk le arról, hogy társat találjunk magunknak, társat, aki mellett elköteleződhetünk, akivel családot alapíthatunk. Mert a család célt támaszt, védelmet és biztonságot nyújt – tette hozzá a XXI. Század Intézet főigazgatója.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Brutális bírságot kaphat a nyakába az Amazon

Brutális bírságot kaphat a nyakába az Amazon

Az Európai Unió várhatóan jövőre vizsgálatot indít az Amazon ellen, hogy megállapítsa, előnyben részesíti-e saját márkás termékeit online piacterén. A vizsgálat az EU új, digitális piacokról szóló törvénye (DMA) alapján zajlik majd, amely a nagy technológiai cégek hatalmának korlátozását célozza. Az amerikai óriáscég akár globális éves forgalmának 10%-át kitevő bírságra is számíthat, ha bűnösnek találják a szabályok megsértésében, írja a Reuters.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×