eur:
411.64
usd:
395.29
bux:
79438.46
2024. november 22. péntek Cecília
Budapest napfelkeltekor 2020. december 27-én. Az előtérben a Gellért-hegyi Szabadság-szobor, középen a Duna, a Szabadság híd és a Petőfi híd, jobbról az előtérben a Gellért Szálló látható.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Karácsony Gergely: a főváros hozzájárulása nélkül nem kerülhet kereszt a Szabadság-szoborra

A főpolgármester közölte: a szobor talapzatának tervezett átépítéséhez a Fővárosi Önkormányzat tulajdonosi hozzájárulása kell. Vagy még inkább a Fővárosi Közgyűlés döntése. Írt a Margit híd keresztjeről is.

A főpolgármester Facebook-posztban foglalt állást a Szabadság-szobor talpazatára tervezett kereszt ügyében.

Azt írta, hogy szobor - a többi kiemelt közterületi alkotáshoz hasonlóan, függetlenül az adott közterület tulajdoni viszonyaitól – Budapest Főváros Önkormányzata vagyonnyilvántartásában hosszú évtizedek óta szerepel, éppen ezért

talapzatának tervezett átépítése a Fővárosi Önkormányzat tulajdonosi hozzájárulása nélkül nem lehetséges.

Éppen ezért, ha a Szabadság-szobor talapzatán a Várkapitányság bármiféle változtatást szeretne, azt csakis a Főpolgármesteri Hivatallal és a Budapesti Történeti Múzeummal való megegyezés keretében teheti.

Azt írta: a Szabadság-szoborról nem a Várkapitányság, nem a kormány hoz döntést-de a műemlék kiemelt jelentősége miatt nem is a főpolgármesternek, vagy a közgyűlés valamely bizottságának dolga ez - hanem meggyőződése szerint a Fővárosi Közgyűlés nyilvános ülésének kell erről határoznia.

Hozzátette: ő maga ellenzi, hogy módosítsák a műalkotást. Úgy fogalmazott: nem tudja támogatni, hogy "utólagos belebabrálással bontsák meg a letisztult, mindeddig közmegelégedésre a város jelképévé vált műalkotás egységét."

Hozzátette: elítélek minden olyan törekvést, amely meg akar csonkítani közterületi alkotásokat vallási vagy civilizációs jelképek eltávolításával. Éppen ezért elrendelte a Margit híd pilléreit díszítő Szent Korona ábrázolásokról letört keresztek haladéktalan helyreállítását.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×