eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Juhász Imre alkotmánybíró Fiume - egy középkori város és kikötő a hatalmi érdekek metszéspontjában című könyvének bemutatóján Budapesten, az Alkotmánybíróság hirdetőtermében 2020. július 14-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Kedden szavaznak az Alkotmánybíróság új elnökéről

Az Országgyűlés titkos szavazással választja meg az Alkotmánybíróság új vezetőjét. Kövér László házelnök hétfőn benyújtott javaslata szerint a jelölt Juhász Imre alkotmánybíró.

A jelölt Juhász Imre, akit 2013 tavaszán választották meg 12 évre alkotmánybírónak, így megválasztása esetén elnöki megbízatása is alkotmánybírói hivatali idejének lejártáig, azaz 2025. április 3-ig tart – írja az Index.

A tavaszi ülésszak utolsó, június 11-i ülésének napirendje szerint a képviselők kedd délután – az interpellációk és a zárószavazások után – titkosan szavaznak az Alkotmánybíróság elnökének személyéről. Eredményes választás esetén Juhász Imre le is teszi az esküt.

A lap emlékeztet, hogy az Alkotmánybíróságnak három hónapja nincs elnöke, miután március 5-ei hatállyal Sulyok Tamást, a testület korábbi elnökét választották meg államfőnek. A távozó elnök rendezett körülményeket akart maga mögött hagyni, ezért február 27-én javaslatot tett a teljes ülésnek, hogy Salamon László alkotmánybírót válassza meg elnökhelyettesnek. Salamont titkos szavazással meg is választották. Így egyúttal az is eldőlt, hogy az új elnök megválasztásáig nem korelnök, hanem elnökhelyettes vezeti a testületet.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×