eur:
411.16
usd:
392.15
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Sad evicted roommates moving home complaining
Nyitókép: AntonioGuillem/Getty Images

Sosem látott szinten a fővárosi albérletár

December óta összesen közel 5 százalékos volt a drágulás. Az átlagos albérleti díj átlépte a 250 ezer forintot.

Erősen indult a 2024-es év a budapesti albérletpiacon: a bérlők a tavaly decemberi árszinthez képest idén februárra 5 százalékos emelkedést tapasztalhattak, így az év második hónapjában az átlagos kínálati bérleti díj átlépte a 250 ezer forintos lélektani határt – írja az economx.hu a Rentingo.com bérbeadási platform legfrissebb albérletpiaci elemzése alapján.

Ezzel együtt az év eleji fizetésemelések és a csökkenő infláció hatására a bérlők fizetési hajlandósága ennél is jobban emelkedett, így másfél éves rekordot jelentő 4,5 százalékra zárult az olló a kínálati és a keresleti oldal között. A verseny élesedik, különösen a kisállattal költöző bérlőknek van nehezebb dolga, akik eleve hátrányos helyzetből indulnak a kiadó lakásokért folyó harcban.

Tovább nőttek a bérleti díjak Budapesten az elmúlt két hónapban, így tavaly december óta összesen közel 5 százalékos volt a drágulás. A fővárosban februárban az átlagos albérleti díj átlépte a 250 ezres lélektani határt: a bérbeadók 251 ezer forintért kínálták kiadó lakásukat.

A bérbeadó platform szerint az év eleji szezonálisan megugró kereslet egyik oka, hogy sokan év végén hozzák meg az életüket érintő döntéseket, például össze- vagy szétköltözésről, saját otthon megteremtéséről, ami leghamarabb a bérlakáspiacon csapódik le. Emellett februárban már a második tanítási félévre visszatérő hazai és külföldi egyetemisták pörgették tovább a piacot, ami elmarad ugyan a szokásos augusztusi rohamtól, de a tapasztalatok szerint így is érdemi élénkülést eredményez.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×