eur:
414.45
usd:
394.12
bux:
77690.26
2024. december 3. kedd Ferenc, Olívia
Welding robots movement in a car factory
Nyitókép: WangAnQi/Getty Images

Lapértesülés: összeszerelő üzem lesz csak a BYD szegedi autógyára mellett

Kínából szállítják majd Magyarországra az akkumulátorok részegységeit, melyeket aztán a dél-alföldi városban illesztenek össze és szerelnek be az autókba.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, Szegeden építi meg első európai üzemét a világelső elektromosautó-gyártó kínai BYD. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter még 2023 decemberében közölte: a magyar gazdaság modern kori történetének egyik legjelentősebb beruházása veszi kezdetét, amely több ezer új munkahelyet teremt a régióban és biztosíthatja, hogy a magyar gazdaság hosszú távú és fenntartható növekedési pályán maradjon.

Az üzemnek helyszínt biztosító telek adásvételi előszerződését január végén írták alá. „Ennek a gyárépítésnek a hatása hasonló lesz, mint az Audi győri, a Mercedes kecskeméti, a BMW debreceni vagy éppen a Suzuki esztergomi gyárépítésének. Az egész város kap egy új lendületet, új dimenzióba kerül, ami jó Szegednek, jó a szegedieknek” – fogalmazott a bejelentéskor Szijjártó Péter.

Kezdetben a BYD állítólag azt is számításba vette, hogy esetleg Magyarországon gyártassa az akkumulátorokat szegedi autógyárához, de erről végül letett a kínai vállalat. A Népszava értesülése szerint

Szegeden csak összeillesztik az akkurészegységeket, majd beteszik azokat az autókba, vegyipari tevékenységet nem fognak folytatni a dél-alföldi városban.

A lap szerint a döntés hátterében az állhat, hogy a gyártáshoz felhasznált grafitot mindenképpen ide kellene hozni Kínából, melynek eredményeképpen alig van költségkülönbség aközött, hogy az alapanyagot vagy a részegységet szállítják hazánkba, így viszont megspórolják az új akkumulátorgyár felépítésének költségeit.

Címlapról ajánljuk
Obama és Merkel újra tárgyalt, és nem mondott ki két nevet

Obama és Merkel újra tárgyalt, és nem mondott ki két nevet

Az elmúlt két évtized nemzetközi politikájának fő alakítói voltak. Angela Merkel 2005 és 2021 között volt Németország kancellárja, míg Barack Obama 2009 és 2017 között az Egyesült Államok elnöke. Ezúttal már "civilként" Washingtonban találkoztak Merkel könyvének amerikai bemutatóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.04. szerda, 18:00
Orbán Gábor
a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója
Nagy a feszültség Dél-Koreában, erőszakkal fenyeget a válsághelyzet

Nagy a feszültség Dél-Koreában, erőszakkal fenyeget a válsághelyzet

A dél-koreai elnök rendkívüli szükségállapotot és katonai törvénykezést hirdetett arra hivatkozva, hogy a vezető ellenzéki párt szimpatizál Észak-Koreával, és irányítása alatt tartja a parlamentet. A váratlan és nehezen érthető döntés előzménye, hogy az elnök pártja és az ellenzéki Demokrata Párt között konfliktus alakult ki egy költségvetési törvényjavaslat miatt. Az ellenzék egy eredményes parlamenti szavazással próbálja megakadályozni a szükségállapot kihirdetését, miután az épületen kívül dulakodás alakult ki rendőrök és tüntetők között.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×