eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
fotó: Infostart
Nyitókép: Infostart

Megint felcsapott a füst a Balaton rejtélyes "bűzgócából"

Hiába a hideg, és a fagy, újra füstölt a balatonakarattyán lévő hatalmas gödörben lévő hulladék.

Nyár óta az Infostart is többször beszámolt róla, hogy pár száz méterre a Balatontól az akarattyai magasparton egy volt homokbánya helyén, hatalmas területen időnként szúrós szagú füst tör fel a földből.

Rendőrségi nyomozás is indult, ám ennek során hiába derítették ki, hogy az önkormányzat a terület használója, a "hulladékot elhelyező elkövető kiléte nem volt megállapítható". Később lakossági bejelentésre idén augusztusban elrendelték a büntetőeljárás folytatását.

Most az RTL riportjából kiderült: a hatóságok lassan két éve, tavaly február óta tudják, hogy - amint azt a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal közölte - a területen "a Btk. hatálya alá tartozó, különösen jelentős mennyiségű hulladék" található, ami időről-időre begyullad. A tűzoltóság azóta vízzel, a terület tulajdonosa pedig föld ráhordásával próbálta meg többször is eloltani a mélyben izzó szemetet.

A riport szerint helyiek és az LMP politikusai fényképeket is küldtek a hatóságoknak korábban arról, hogy milyen teherautók szállították a sittet és más hulladékot a lerakóba.

Keresztes László Lóránt, az LMP frakcióvezetője az összeállításban elmondta: Pintér Sándor belügyminiszterhez fordul az ügyben, hogy személyesen járjon közben, hogy a hatóságok megállapítsák az elkövető személyét és számolják fel a környezetszennyező állapotokat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×