Ahogy arról az Infostart is beszámolt, november elején írták ki a közbeszerzést a Rádió egykori épületeinek bontására a Pázmány Campus helyszínén. Budapest VIII. kerületében, a Bródy Sándor utca–Pollack Mihály tér–Múzeum utca–Szentkirályi utca által határolt területen nyolc épületet kell teljesen vagy részlegesen elbontani – olvasható a Közbeszerzési Értesítőben. A felhívásra december 7-ig lehet jelentkezni. A lebonyolítónak 240 nap áll rendelkezésre a bontásra.
Néhány nappal később a 8. kerületi önkormányzat határozattal vette ideiglenes védelem alá az épületegyüttest. Ezzel ideiglenesen megakadályozva, hogy a Pázmány Campus jelenlegi tervei alapján kezdődjön el a bontás. Pikó András polgármester a Bródy Sándor utca 5–7. elől jelentkezett be a Facebookon. A Magyar Rádió épülete előtt többek között arról beszélt, hogy hozott egy határozatot, ami ideiglenes helyi védettség alá helyezi a bontásra ítélt épületeket. Így lesz egyeztetésre idő.
A 24.hu cikke szerint az állam által kiemelt projektté tett, jelenleg 200–250 milliárd forintból megvalósítani tervezett beruházás első lépését, a bontást a tulajdonos valószínűleg már 2024 elején meg akarta kezdeni, így október 27-én méretes tervcsomagot juttatott el a fővárosi kormányhivatalhoz, ami november 3-án, egyelőre rejtélyes okból visszadobta azt.
November 22-én, szerdán a Pest Vármegyei Kormányhivatal bejárást szervezett, ahol mások mellett a lap munkatársai is részt vettek. Mint írják, az esemény célja annak eldöntése volt, hogy a munkák az engedély hiánya ellenére megkezdődtek-e: a kérdésre a másfél órára nyúlt esemény során nemleges válasz született, ennek akadálya azonban rövidesen elhárult, hiszen a nap végére kiderült, hogy a délelőtti látogatást követő órákban a kérés zöld utat kapott.
Az engedélyig jutó, kilenc épület, illetve tíz felvonó bontásáról szóló határozat szerint a munkákat két ütemben vinnék végig.
Az elsőben a munka oroszlánrészét már elvégzik, hiszen a második szakaszra csak a tér felé néző, 2-4 méter vastag vasbeton falakkal rendelkező atombunker, a hozzáragasztott egykori központi irodaépület, az Esterházy-palotával azt összekötő híd, a Stúdiópalota belső szárnyai, illetve a pincék egész sora marad – ismerteti a 24.hu.
A Pest Vármegyei Kormányhivatal örökségvédelmi főosztálya a határozatban felhívta a figyelmet a régészeti megfigyelésre, illetve az archívumnak közel harminc éven át otthont adó modern kocka előtti neobarokk kovácsoltvas kerítés fokozott védelmére, más kivetnivalót azonban nem talált a tervben, bár hozzátette:
„Tekintettel arra, hogy a területen álló 6-os stúdió épülete (a bontási tervdokumentációban a D4. jelű épület) a benyújtott műemléki szakértői javaslat szerint kiemelkedő kulturális és rádiótörténeti értékei folytán megőrzendő építészeti eleme a Magyar Rádió egykori együttesének,
javasoljuk annak megfontolását, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem leendő épületébe történő esetleges integrálása megtörténhessen.”