Az elmúlt években Dienes János volt az egyik kulcsfigurája azoknak az egyeztetéseknek, amelyeket az önkormányzat a Bayer Construct Zrt.-vel folytatott – írja a 24.hu. A Bosnyák téri megaépítkezésbe az állam 240 milliárd forinttal be is száll.
Mint írja a portál, Dienes Jánost munkáltatója, a jegyző októberben először eltiltotta a munkavégzéstől, majd néhány nap múlva a hivatalos magyarázatot mellőzve felmentette pozíciójából. A főépítész december 10-ig két hónapos felmentési idejét tölti, ezzel párhuzamosan októberben pályázat nélkül ki is nevezték az utódját az eddig az osztályon dolgozó Bínó Beáta személyében.
A portál összeállítása szerint
a testületi üléseken a képviselők többször is próbáltak valamilyen magyarázatot kipréselni a vezetésből.
Victora Zsolt, a Kétfarkú Kutya Párt képviselője rávilágított, hogy éppen akkor bocsátották el Dienest, amikor sürgőssé vált a többször megtorpedózott településrendezési szerződés aláírása. A november 9-i rendkívüli ülésen Várnai László, a CivilZugló Egyesület képviselőjének kérdésére Tiba Zsolt jegyző azt állította, hogy a történteknek nincs köze a Bayer-beruházáshoz, egészen másról van szó, de hogy miről, azt sem ő, sem Horváth Csaba nem árulta el.
Hadházy Ákos, a körzet országgyűlési képviselője is foglalkozott az esettel. A Facebookon azt állította, hogy a döntés a kormányközeli Bayer miatt született, azért, mert Dienes szakmai alapon többször is megakadályozta, hogy olyan megállapodás szülessen, ami hátrányos a kerület számára. Hadházy Ákos azt írta, hogy az eltitkolt hivatalos indoklás „a munkakör megváltozása” volt.
A portál megkeresésére Horváth Csaba polgármester közölte,
Hadházy Ákos valótlanságot állított, mivel egy olyan jogi ügy áll a menesztés hátterében, amelyben a jegyző feljelentést tett a főépítész ellen.
Az önkormányzat a sajtóosztályon keresztül egy rövid közleményt is elküldött a portálnak, de ebben feljelentésről nem tettek említést. Azt írták: Dienes János felmentéséről a jegyző (aki a munkáltatói jogkör gyakorlója) saját hatáskörében, a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 48. § (7) b) és 63. § (2) d) pontja kötelező rendelkezése alapján döntött.
Mint írják, a hivatkozott törvényi passzusok szerint a felmentéssel egy időben Dienes Jánost „vezetői munkakörből nem vezetői munkakörbe” helyezték volna át. A 24.hu telefonon elérte Dienes Jánost, aki azt mondta, december 10-ig nem nyilatkozhat, legfeljebb ha a munkáltató, vagyis a jegyző engedélyezi.
Úgy tudják, hogy az elbocsátás miatt a főépítész több tíz milliós munkaügyi pert indított az önkormányzat ellen.