eur:
411.07
usd:
393.94
bux:
0
2024. december 27. péntek János
A budapesti Nagykőrösi úton telepített Véda közúti intelligens kamerának nevezett új fix traffipaxok 2016. április 4-én. Az új kamerák, amelyek április 5-én reggeltől fognak működni, sebességmérés mellett - a többi között - forgalomszámlálásra és többféle szabályszegés felismerésére, dokumentálására is alkalmasak. A rendszer 160 mobil sebességmérőt, valamint az ország egész területén 365 fixtelepítésű komplex közlekedésellenőrző pontot (KKEP) foglal magában, 134 útszakaszon.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Benéznek az autóba a rendőrök, hogy lebuktassák a mobilozó autósokat

A harmadik legveszélyesebb „közúti gyilkos” a kézben tartott mobiltelefon-használatot - a statisztikák szerint.

Magyar rendőrök egy csoportja Hollandiában tanulmányozta az újfajta ellenőrző műszert, amely belát az utastérbe is. Persze csak képletesen, mert ehhez az eszközt felüljárókon kell elhelyezni, mert így tudja észrevenni, ha a sofőr vezetés közben a mobilját nyomkodja. A MONOcam névre hallgató eszközt Hollandiában fejlesztették ki és a magyarokon mellett más országok rendőrei is felfigyeltek már rá - írja a vezess.hu.

A lényeg, hogy ez a kamera azt is látja, ha a sofőr a készüléket lejjebb tartja, a kormány mögött vagy mellett. A magyar küldöttség a Közép-Hollandia Rendőrség Közlekedésrendészeti csoportjának irodájában tájékoztatást kapott a MONOcam fejlesztéséről és működéséről, a holland jogszabályokról és a rendszer használatának jogi hátteréről, valamint az automatizált vádemelési és behajtási folyamatról. A vendégek megtekinthették az eszköz felállítását és üzemeltetését egy autópálya feletti felüljárón.

A világon először Ausztráliában, Új-Dél-Wales államban alkalmaztak hasonló, a mobiltelefon-használatot felismerő kamerarendszert. Ott 2019 januárja óta több tucat ilyen kamerát élesítettek a harmadik legveszélyesebbnek tartott „közúti gyilkos”, azaz a kézben tartott mobiltelefon-használat visszaszorítására.

Címképünk illusztráció

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

A hidegháború során jelentek meg az első olyan tengeralattjárók, amelyek képesek voltak a mélytengeri, vagy tengerfenék-hadviselésre (SSW - Subsea and Seabed Warfare). A fejlesztésben természetesen az Egyesült Államok járt az élen, így a leghíresebb hadművelet, az Ivy Bells is hozzájuk kötődik. A hidegháborút követően az Egyesült Államok elveszítette az érdeklődését a terület iránt, míg Oroszország tanult a Szovjetunió hibájából. Az orosz-ukrán háború, és az ehhez kapcsolódó orosz, vagy orosznak vélt műveletek hívták fel a figyelmet ismét arra, hogy mekkora sebezhetőséget jelent a tenger alatt futó, időközben egyre inkább gyarapodó kritikus infrastruktúra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×