eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Vlagyimir Putyin orosz államfő videókonferencia keretében tanácskozik a kormány tagjaival Moszkvában 2023. július 19-én.MTI/EPA/Szputnyik/Kreml pool/Alekszander Kazakov
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Kreml pool/Alekszander Kazakov

Kiderült: van még egy ország, amely titokban fegyverrel támogatja az oroszokat

Mint ismert, Irán és Észak-Korea fegyvereket és lőszert szállít az orosz haderőnek, de mindkét ország tagadja a háborúban való érintettségét. Most újabb

Észak-Korea és Irán mellett Mianmar is hadianyaggal látja el Oroszország Ukrajna ellen viselt támadóháborúját. Mianmart irányító junta sokat tett azért, hogy ez ne derüljön ki, de a frontvonalról érkezett felvételek lerántották a leplet tevékenységükről – szúrta ki a Portfolio.hu.

Fotókat tett közzé az Ukraine Weapons Tracker néhány 120 milliméteres aknavető-lőszerről, melyet az orosz haderő az ukrajnai háborúban használ. A jelöletlen lőszerek azért érdekesek, mert az UWT csapata többnapos nyomozás után kiderítette: a robbanószerek Mianmarból (korábban Burma) származnak, az országot irányító katonai junta pedig valószínűleg titokban hadianyagot szállít az orosz haderőnek.

A mianmari kormány sokat tett azért, hogy ne derüljön ki, miként támogatják Oroszországot: minden egyes orosz haderőnek biztosított lőszert lefestettek és minden jelölést eltüntettek róluk. Az UWT csapata a 120 milliméteres lőszerek egyedi formája alapján tudta azonosítani, hogy a robbanószerek Mianmarból származnak.

Bár korábban nem volt ismert, hogy Mianmar is támogatja az orosz haderő Ukrajna elleni invázióját, ez nem számít meglepőnek. A két ország közt széleskörű, régóta tartó katonai együttműködés zajlik, Oroszország pedig aktívan segíti fegyverekkel a 2021-ben, puccs során hatalomra jutott katonai juntát a demokratikus és etnikai keretek közt zajló felkelőcsoportok ellen viselt harcában.

A mianmari junta ettől függetlenül azért akarta valószínűleg eltitkolni az Oroszországnak nyújtott segítséget, mert tartanak a nemzetközi közösség újabb szankcióitól.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×