eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Huladék PET-palackok a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság vásárosnaményi Szipa-telepén 2020. február 28-án. A Tisza egyik legszennyezettebb, Natura 2000-es ártéri erdejében szedik össze közösen a szemetet a vízügyi szakemberek, az ukrán vízügyesek és a PET Kupa résztvevői.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Nem vár tovább Kaposvár, nem akarják, hogy baj legyen

Az emberek egészsége érdekében döntött úgy Kaposvár, hogy maga gondoskodik a város három pontján illegálisan lerakott 1400 tonna hulladék elszállításáról – mondta a somogyi vármegyeszékhely polgármestere a Kossuth rádióban.

Szita Károly (Fidesz–KDNP) jelezte: „jön a meleg”, a hulladék közelében lakóházak vannak, „nem akarják, hogy baj legyen”. A hulladékot a helyi lerakóban, őrzött területen, szabályosan és biztonságosan helyezik el, a múlt hét kedden kezdődött munkálatok két héten át tartanak.

A döntéssel egyúttal példát is szeretnének mutatni, nem várják ki, mi fog történni az ügyben, hanem cselekednek, és a hatósági eljárások befejezésével igényelni fogják az ezzel kapcsolatos költségek megtérítését – tette hozzá.

A településvezető utalt rá, hogy az Olaszországból származó hulladékot több mint egy évvel ezelőtt engedély nélkül, bűncselekményt elkövetve helyezte el egy vállalkozó.

A törvény az eljáráshoz a rendőrséget, a bíróságot, az ügyészséget és a kormányhivatalt ruházza fel hatáskörrel, az önkormányzat az ügymenet lassúsága miatt szánta el magát a hulladék elszállítására - jegyezte meg.

Szita Károly hangoztatta: semmi esélyt nem lát arra, hogy a hulladék az önkormányzat cselekvése nélkül rövid időn belül eltűnne.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×