eur:
413.65
usd:
396.75
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: Volánbusz

Buszokról ellenőrzik a buszsávban közlekedő autósokat, jöhet a gigabírság

A módszert Amerikában kezdték el használni, New York után Washingtonban. A lényeg, hogy a szabálytalankodók azonosítását maguk a buszok is elvégezhetik.

Vitézy Dávid reels-videóját a 24.hu elemezte. A rendszer úgy működik, hogy a busz elejére szerelt kamera érzékeli, ha a buszsávban egy autót lát, a rendszámot összeveti az adatbázissal, és ha szabálytalan használat gyanúja merül fel, a videót hitelesítve, visszakövethető GPS-alapú helyszín és az időpont megjelöléssel továbbítja a rendőrségnek.

A rendszer a buszüzemeltető szempontjából teljesen automatizált, a buszvezetőnek nem kell semmit csinálnia.

A megoldással elsősorban nem a buszsávban haladó autókat akarják kiszűrni (erre vannak rögzített kamerák), hanem

a buszsávban megálló, rakodó gépjárművek számát szeretnék visszaszorítani.

"A rendszer telepítése 2,5 millió dollárba került, az első évben több, mint 4,3 millió dollár bírságot szabtak ki a segítségükkel" írja Vitézy Dávid.

Azt azért hozzátette: Magyarországon a jogszabályok nem engedik a szabálysértési bírságok kamerafelvételekkel való kiszabását.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×