eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 28. szombat Kamilla
Windisch László, az Állami Számvevőszék elnöke felszólal a Magyarország 2021-es költségvetésének végrehajtásáról szóló törvényjavaslat általános vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2022. november 23-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Az Állami Számvevőszéknél vizsgálódnak a brüsszeli látogatók

Az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának delegációja kedden látogatást tett az Állami Számvevőszéknél (ÁSZ).

A delegáció tagjai tájékoztatást kaptak az ÁSZ működéséről, szerepéről, valamint a delegáció érdeklődésére számot tartó megvalósult és tervezett ellenőrzésekről - közölte az ÁSZ.

A közlemény szerint az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának delegációját Windisch László, az Állami Számvevőszék elnöke, továbbá az ÁSZ alelnöke és vezető szakértői fogadták, a küldöttséget Monika Hohlmeier, a Költségvetési Ellenőrző Bizottság elnöke vezette.

A találkozón a delegáció tagjai egyebek mellett részletes tájékoztatást kaptak

  • az Állami Számvevőszék hatásköréről,
  • működéséről,
  • az uniós alapokkal kapcsolatos ellenőrzésekről,
  • az EU-támogatások felhasználását érintő, előkészítés alatt álló ellenőrzésekről,
  • a zárszámadás ellenőrzésével összefüggő tapasztalatokról,
  • a Brexit Alkalmazkodási Tartalékból nyújtott uniós támogatások ellenőrzéséről,
  • a Vidékfejlesztési Program keretében nyújtott uniós támogatások célzott ellenőrzéséről, valamint
  • az integritási ellenőrzések tapasztalatairól.

A megbeszélésen Windisch László beszámolt arról a megújulási folyamatról, amelynek megvalósítása a tavaly júliusi megválasztását követően kezdődött el. A cél továbbra is professzionális állami pénzügyi-gazdasági ellenőrző és tanácsadó szervezet felépítése, amely mélyülő és a korábbinál is alaposabb ellenőrzéseivel hozzá tud járulni ahhoz, hogy az ellenőrzött intézmények és szervezetek ne csak szabályosan, hanem eredményesen és hatékonyan költsék el a rájuk bízott közpénzeket - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Bejelentették a parlament végét Németországban, jöhet február 23-a

Frank-Walter Steinmeier tartotta magát a kiszivárgott menetrendhez, és ennek megfelelően pénteken feloszlatta Bundestagot. Egyidejűleg hivatalosan is február 23-ra tűzte ki az előrehozott parlamenti választásokat. Az egyik döntés sem meglepetés, de az alkotmányban rögzítettek szerint szükség volt az államfő hivatalos nyilatkozatára.
VIDEÓ
Donald Trumpot saját szavazói oldozták fel, de 2025-ös verziója köszönőviszonyban sem lesz a korábbival

Donald Trumpot saját szavazói oldozták fel, de 2025-ös verziója köszönőviszonyban sem lesz a korábbival

A washingtoni Capitolium 2021. január 6-i ostroma után úgy tűnt, saját pártjában is kitaszítottá válhat Donald Trump, aki 2020-as választási veresége után csalást kiáltott. 2024 azonban Trump drámai és ellentmondásos visszatérésének éveként fog bevonulni a történelemkönyvekbe – nem véletlen, hogy a Time magazin 2016 után ismét az egykori ingatlanmágnást tette meg az év emberének, aki Ronald Reagan után második elnökként nemrég megkongathatta a Wall Street-i tőzsde nyitóharangját. Ám Trump első ciklusához képest jövőre komolyabb kihívásokkal fog szembenézni gazdasági, valamint bel- és külpolitikai fronton egyaránt, cserébe viszont a kormányában kisebb ellenállásba ütközhetnek a javaslatai hű szövetségeseinek és részletes terveiknek hála – bár ebből a szempontból a Kongresszus más tészta. Mi több, az amerikai gazdasági és médiaelit szintén másképp kezd viszonyulni hozzá, noha világszerte már többé-kevésbé kiismerték Trump működését, akit az örökségének bebiztosítása is foglalkoztathat második ciklusa során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×