eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Budapest, 2020. október 26. Mentőautó halad el a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ előtt a XIII. kerületben, a Pap Károly utcában. MTVA/Bizományosi: Róka László
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László

Hosszú órákon át nem fogad betegeket a Honvédkórház

Az intézményben informatikai átállás lesz január 1-jén.

Január 1-jén, vasárnap déltől másnap reggel 6 óráig nem fogad majd betegeket a Honvédkórház, ahol ebben az időszakban informatikai átállás zajlik majd – idézi a Hvg.hu az intézmény felhívását.

A főigazgató, Wikonkál Norbert Miklós tájékoztatása szerint erre azért van szükség, mert az év első napján kiválással jön létre a belügyminiszter irányítása alatt egy új egészségügyi szolgáltató, az Észak-pesti Centrumkórház – Honvédkórház megnevezéssel, ehhez pedig szükség van a medikai rendszer átalakítására.

A 18 órás zárvatartás miatt bizonyos betegségek, illetve az akut sürgősségi esetek ellátását más intézményekbe helyezik át, erről bővebben itt lehet tájékozódni.

A Müller Cecília országos tiszti főorvos nevében közzétett dokumentumból az is kiderül, hogy az Országos Mentőszolgálat koordinálja az érintett ellátási területről érkező betegek elhelyezését.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×