eur:
393.53
usd:
364.35
bux:
71820.78
2024. július 4. csütörtök Ulrik
Nyitókép: Unsplash.com

Veszélyes természeti jelenség a Balatonon

A légzuhatag nagyon látványos, de egyben igencsak veszélyes is.

Lenyűgöző légzuhatagot kapott lencsevégre egy férfi Fonyódon, a fotót aztán megosztották a MetFigyelő közösségi oldalán. A fotó készítője, Schidru Péter a Sipos-hegyi kilátóból fotózta le a különleges természeti jelenséget – írja a veol.hu.

A légzuhatag, illetve lecsapó légtest olyan erős leáramlás, mely hirtelen pusztító szélvihart eredményez a talajfelszínen vagy annak közelében. Mindössze pár percig tart, de azalatt óránként akár 240 kilométeres szélsebesség is előfordulhat. Az okozott kár tornádó nyomának is tűnhet.

A Balatonnál kialakult légzuhatag is pusztított: ott, ahol földet ért, fákat döntött az utakra.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.04. csütörtök, 18:00
Varga Zs. András
a Kúria elnöke
Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

A magyar naperőmű-kapacitás – az atomenergetikai és fosszilis kapacitásokkal együtt – a napos déli órákban már exportra is termel, azonban a környező országok megújuló termelésben várható felzárkózásával a hazai gyárberuházások köthetik le a növekvő magyar termelést. A Széchenyi Alapok és az Electron Holding Zrt. 50-50 százalékos társtulajdonosként fektet be négy, összesen 15 MW kapacitású naperőműpark fejlesztésébe, amelynek megtérülését a cég integrált, egész értékláncot lefedő működésétől várja. A kivitelező cég elnök-vezérigazgatója, Szücs Ádám szerint nagy átalakulás előtt áll a piac, ahol egyre kevésbé lesz életképes az az üzleti modell, amiben a fejlesztő önállóan működő napelemparkot épít, üzemeltet és nem egy áll partnerségbe olyan szereplőkkel, akik azt rendszerbe integrálva tudják üzemeltetni, miközben az energiatárolók piaca az aranyláz időszakát idézi.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×