Eddig csupán néhány tervezetet lehetett látni az újításról, a frissen közzétett fotók azonban már szertefoszlatják a kételyeket.
Négy betűből és három számból álló rendszámtáblákat vezetnek be a nyár közepétől Magyarországon, mert a jelenlegi karakterkészlet adta lehetőség a vége felé közeledik – emlékeztet a Hirado.hu, ami csokorba gyűjtötte, hogy hogyan fognak kinézni a különféle járművek új rendszámtáblái.
Fontos, a már forgalomban lévő hatósági jelzéseket nem kell új táblákra cserélni, azok a továbbiakban is használhatók maradnak. Az új típusú rendszámtáblák pedig a már megszokott összegekbe kerülnek, tehát a hatósági jelzések kiadásának tizenkét éve változatlan költségei júliustól sem emelkednek.
Címerrel kettéválasztott négy betű a hagyományos renszámtáblákon. A 2022. július 1-től újonnan forgalomba kerülő járművek rendszámtáblájának mintája:
Valamint a környezetkímélő járművek rendszámtáblájának mintája:
Az egyedi rendszámokhoz hatbetűs szóra lesz szükség. A 2022. július 1-től újonnan forgalomba kerülő járművek egyedi rendszámtáblájának mintája:
Hat számjegyű diplomáciai járművek, különleges betűkóddal. A 2022. július 1-től újonnan forgalomba kerülő diplomáciai járművek rendszámtáblájának mintája:
RA-s rendszámokkal üldözik majd a bűnt a rendőrök. A 2022. július 1-től újonnan forgalomba kerülő rendőrségi járművek rendszámtáblájának mintája:
A taxisok a TX-megjelölést kapták. A 2022. július 1-től újonnan forgalomba kerülő taxik rendszámtáblájának mintája:
I, mint ideiglenes. 2022. július 1-től felszerelhető, ideiglenes, idővel lejáró rendszámtábla mintája:
A 2022. július 1-től felszerelhető (pl. mezőgazdasági gépekre) ideiglenes rendszámtábla mintája:
A gépkocsi kerékpárszállító eszközére felszerelhető rendszámtábla mintája:
Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.
Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.