Infostart.hu
eur:
354.22
usd:
310.13
bux:
0
2026. június 23. kedd Zoltán
A Margit körút a kijárási korlátozás idején, 2020. november 13-án este. A koronavírus-járvány második hulláma miatt november 11-től este 8 és hajnali 5 óra között kijárási tilalom van érvényben Magyarországon. A tilalom alóli mentesülés egyik esete a munkavégzés, amelyet azonban igazolni szükséges.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Margit-negyed - Már tíz százalékos a budai körút projektjének feltöltöttsége

Több étterem, galéria és közösségi kezdeményezés, továbbá üzletek költöztek be eddig a Margit körútra és környékére a városrész újjáélesztésére indított Margit-negyed program keretében – mondta Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere. 

A budai Margit körúton egyre több volt az üres üzlethelyiség az utóbbi években, és hát - mint a II. kerületi polgármester az InfoRádióban rámutatott - ismert, ahol megjelenik egy betört kirakat, ott nagyon gyorsan megjelenik több másik is, ennek pedig elejét akarták venni.

"Azt szerettük volna, ha a Margit körút régi, gyalogosforgalom-vonzó ereje és szépsége visszatérne" - érvelt a Margit-negyed koncepciója mellett Őrsi Gergely.

A programot egy szakmai irányító testület vezeti, dönt arról, hogy az önkormányzati tulajdonú létesítményeket, ingatlanokat akár kedvezményes díjjal is, de bérbe adják, hasznosítják.

"Több új beköltöző jelent már meg, főleg a kultúra, illetve a civil szervezetek köréből kikerülve" - mondta.

Természetesen nem csak ingatlanhasznosításról van szó: "ez egy városrehabilitációs projekt", ennek keretében indul hamarosan a Margit körút zöldítése, több ezer évelő növényt, cserjét és fákat ültetnek, valamint a körúti házak homlokzatát is tisztítják, ahol kell, megújítják.

Őrsi Gergely aláhúzta, hogy

  1. az ingatlan-hasznosítással az önkormányzat kasszájánál eddig megjelent rezsimínusz bevétellé fordul át
  2. a társasházi homlokzati pályázatoknál a társasházakat pályázat formájában bevonják, tehát a pénz nem teljes egészét vállalja a helyhatóság
  3. a zöldítésnél viszont a kerület a zsebébe nyúl, ám egy ingatlanberuházó ebbe is beszáll több 10 millió forint értékben.

A Margit körút zöldítése, fásítása, illetve a parkolást tiltó oszlopok eltávolítása közel 100 millió forintot emészt fel.

Több mint 200 pályázat érkezett egyébként eddig, 20 helyen történt beköltözés - lezárult az első ütem -, főként gyalogosforgalmat vonzva, nem autóst.

A Margit-negyed program folyamatos, hisz a beköltözés is az, dinamikusan zajlik Őrsi Gergely szavai szerint.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Szabados Gábor: fellélegezhetnek a klubok, átmeneti, mindössze egyéves tévéközvetítési szerződés sem kizárt

Elképzelhető, hogy a még mindig a reális piaci ár feletti, 6 milliárdos tévéközvetítési csomag azért szükséges, hogy anyagilag ne roppantsa meg azonnal a csökkentés a hazai fociklubokat – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, ha kivételesen csak egy évre szólna a közvetítési jogok odaítélése, azzal több milliárd forintot spórolhatna az állam, a kluboknak pedig biztosítanának átmeneti időt arra, hogy alkalmazkodjanak az új helyzethez, ami átgondoltabb, takarékosabb gazdálkodást követel.

Közmédia, EU-pénzek, politikai reklámok, üzemanyagár – forró nap vár a parlamentre

A hétfői viták után a képviselők kedden többek között az országgyűlési vizsgálóbizottságok hatékonyabbá tételéről, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, valamint a közmédia átalakításáról szóló indítványokról is szavazhatnak. A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról is dönthet az Országgyűlés kedden.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Rácsaptak Ursula von der Leyen asztalára Európa legfontosabb cégeinek vezetői

Rácsaptak Ursula von der Leyen asztalára Európa legfontosabb cégeinek vezetői

Európa legnagyobb technológiai vállalatai – köztük az Airbus, az ASML, az Ericsson és a Nokia – állandó párbeszédcsoportot hoztak létre, hogy közvetlenül befolyásolhassák az uniós ipar- és technológiapolitikát. A European Tech Creators nevű kezdeményezés résztvevői gyorsabb deregulációt, az egységes piac befejezését és az európai bajnokvállalatok tudatosabb támogatását sürgetik Ursula von der Leyennél, az Európai Bizottság elnökénél. A vállalatvezetők szerint a széttöredezett európai piac miatt a kontinens cégei nem tudnak globálisan versenyképes méretet elérni, a mesterséges intelligencia terén pedig két éven belül már késő lehet lépni. Az ipari nyomás már érezteti hatását az uniós szabályozásban, ám a nagyvállalatok és a döntéshozók szoros kapcsolata kritikákat is kivált.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×