eur:
411.27
usd:
395.13
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Asian boy student video conference e-learning with teacher and classmates on computer in living room at home. Homeschooling and distance learning ,online ,education and internet.
Nyitókép: ake1150sb/Getty Images

Gyermekjogok a digitális korban – nemzetközi konferencia Budapesten

A terület kiemelt szakértői cserélnek eszmét erről az egész világot foglalkoztató témáról csütörtök-pénnteken az Európa Tanács, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Digitális Jólét Program által szervezett hibrid konferencián.

Az Európa Tanács Miniszteri Bizottságának 2021. évi magyar elnökségének a Gyermek és ifjúsági jogok, lehetőségek és jóllét a digitális korban című szakmai konferenciájának középpontjában a gyermekek és fiatalok fizikai, intellektuális és lelki egészsége, a családi értékek és a családok helyzete, valamint a hátrányos helyzetű és a leszakadó társadalmi csoportok állnak.

Az előadók és a kerekasztal-beszélgetésen résztvevők kiemelt figyelmet fordítanak majd a koronavírus-járvány következtében bevezetett különleges intézkedések, köztük a digitális oktatás, az online tanulás napi tevékenységgé válásának következtében megjelenő változások, veszélyek és lehetőségek, illetve a gyermeki, tanulói jogok érvényesülésének megvitatására. Az oktatási rendszerek digitális munkarendre történő gyors átállása jelentős részben a piaci szereplők és a hagyományos oktatási szektor, valamint a közigazgatás együttműködésének volt köszönhető. E téren a globálisnak tekinthető és egyedi, országspecifikus megoldások is egyaránt jól működtek. A konferencián bemutatásra kerülnek ezek a jó gyakorlatok is, illetve Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiájának eddigi intézkedései is.

Az online környezet működésének ismerete, megértése, tudatos használata megkerülhetetlen kihívás – elsősorban a szülők számára. Van-e a szülőknek, a családoknak átgondolt, adaptív stratégiája az aktív és kreatív digitális gyermekkor ígéretét beárnyékoló online környezeti kockázatok kezelésére? Előadásában erre reflektál Sonia Livingstone professzor, a téma egyik legnevesebb szakértője.

A digitális gyermekvédelem problémáit tárgyaló szekcióban szó lesz arról is, hogy a technológiával kapcsolatos félelmek és remények hogyan alakítják a gyermekek életét, az online környezet mennyiben segíti, illetve nehezíti a gyermekjogok érvényesülését továbbá, hogy milyen komplex kutatásokra van szükség ahhoz, hogy a digitális gyermekvédelem ügyének állapotát egy-egy tagállam annak komplexitásában lássa és ez alapján megtehesse a szükséges lépéseket a kockázatok minimalizálása érdekében.

A konferencián való részvétel ingyenes és regisztrációhoz kötött: https://coe-bp-conference.hu

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×