eur:
413.97
usd:
396.49
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Piero Marini olasz érsek, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusok Pápai Bizottságának elnöke szentmisét celebrál az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson a budapesti Hungexpón 2021. szeptember 6-án.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

NEK – Piero Marini: a hitünk jövője attól függ, miképpen tudunk élni a liturgiából

Az eucharisztikus kongresszus lehetőség, amelyet minden hívőnek felkínál az egyház - mondta Piero Marini érsek, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusok pápai bizottságának elnöke a katolikus világesemény második napján, hétfőn, a budapesti Hungexpón bemutatott szentmisén.

Piero Marini homíliájában úgy fogalmazott: az eucharisztia ünnepléséből "meg kell tanulnunk, hogy hitünk jövője nem csupán attól függ, hogy miképpen ünnepeljük a liturgiát, hanem inkább attól, hogy miképpen tudunk élni abból a liturgiából, amit ünneplünk".

A keresztények hivatása, hogy az evangélium apostolai legyenek - mondta, hozzátéve: ugyanakkor nem felejthetik el, hogy a mindenkori tanítványoknak nemcsak elvont értelemben kell hirdetniük Jézust, hanem életük példájával is tanúskodniuk kell róla.

Ennek pedig "meg kell fizetni az árát": a fáradságot, a kellemetlenséget, a szenvedést", de "mi ezt az árat szívesen megfizetjük, mert ezáltal teljesedik be Isten üdvözítő terve" - tette hozzá.

Piero Marini 2007 óta a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusok pápai bizottságának elnöke. Korábban három pápa, VI. Pál, II. János Pál és XVI. Benedek szertartásmestere volt. Szent II. János Pál pápát 76 útjára kísérte el.

Az eucharisztikus kongresszus programjában péntekig a Hungexpón egész nap katekéziseket (keresztény tanítás), előadásokat tartanak a világ öt kontinenséről érkező előadók. Mindez alább élőben követhető.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×