A Budapest-fejlesztési államtitkár megírta szerdai Facebook-posztja második felét. A főváros szerint sok a tisztázandó kérdés.
Szerdai Facebook-posztja után újabbal jelentkezett Fürjes Balázs Budapest- és agglomerációfejlesztési államtitkár a Galvani híd témájában.
Mint fogalmazott, minden híd új kapcsolat, ami összeköt, méghozzá a legrövidebb út, a Galvani híd Dél-Budát és Dél-Pestet köti össze, és feltárulnak ma még pusztuló területek, „így lehet a rozsdából arany”.
További érve, hogy csökkenti a belvárosi forgalmat, autójával mindenki mehet kijjebb, aki eddig bekényszerült, 50-60 ezer autóval is csökkenhet a forgalom naponta Budapest belső részeiben, így tisztább lesz a levegő is.
„Manapság, békeidőben a külső kerületekből és az elővárosokból naponta 1 millió ember érkezik be Budapest belső részeire tanulni, dolgozni, szolgáltatásokat igénybe venni. Ez jó Budapestnek: ezeknek az embereknek a munkája, a jelenléte, a vásárlóereje értéket teremt a város számára. De a nyomás nő, Budapest ezt a terhelést már nehezen bírja” – teszi hozzá.
Álláspontja szerint a dugódíj nem lesz megoldás, de az emberek átnevelése sem, a szabad választásban hisz, ezért három megoldást javasol:
a tömegközlekedés folyamatos fejlesztését (például HÉV a Kálvin térig)
hiányzó P+R, B+R parkolók építése
hidak (Galvani, Aquincumi)
A teljes poszt alább olvasható.
KAPCSOLÓDÓ HANG
KezdőlapBelföldFürjes Balázsnak „ezer” érve van a Galvani híd mellett, plusz három
"A magyar futball öröksége kötelez és muníciót is ad nekünk" – mondta a megnyitón Orbán Viktor miniszterelnök, Puskás Ferencet a magyar futballisták és minden 10-esek példaképének nevezve, akiről Czibor Zoltán azt mondta: "ha az Öcsi egyszer belerúgott a labdába, abból két gól lett".
A Kreml-közeli vállalkozók óriási profitot zsebelnek be az orosz hadsereg által lerombolt, majd elfoglalt települések rekonstrukciójából – közölte Anton Gerascsenko. Azt gondolhatnánk, hogy a háború sújtotta országrész egyáltalán nem lehet vonzó, ám a valóság éppen ennek ellenkezője.
2024 első három negyedévében a közép- és kelet európai befektetési volumen mintegy 24%-kal nőtt éves szinten. A régió növekedése, az árak stabilizálódása és a tőkebeáramlás javuló feltételeket jeleznek előre 2025 második felére, de Donald Trump győzelme több szempontból is kockázatot jelenthet a régió ingatlanpiacára nézve - derül ki a Colliers legfrissebb „Q1-Q3 CEE Investment Scene” című regionális jelentéséből.