eur:
414.02
usd:
396.5
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
A portugál Mr.Dheo nevű utcaművész alkotása egy Sofia nevű egészségügyi dolgozót ábrázol a koronavírus-járvány idején a portugáliai Vila Nova de Gaiában 2020. november 20-án.
Nyitókép: MTI/EPA/LUSA/José Coelho

A brit variáns miatt már kevés a 60 százalékos nyájimmunitás

Az agresszívan terjedő vírusmutációk miatt a lakosság 80 százalékát kellene beoltani a megfelelő szintű nyájimmunitáshoz – mondta az InfoRádiónak nyilatkozó virológus. Rusvai Miklós hozzátette: csak így lehet megállítani a járványt, és elérni azt, hogy a koronavírus ne okozzon súlyos egészségügyi problémákat.

Rusvai Miklós felidézte, a nyájimmunitás azt jelenti, hogy a lakosságnak egy bizonyos százaléka már immunis a vírusfertőzésre. Vagy mert már átesett a fertőzésen, így szerezve védettséget (átvészeléses immunitás), vagy mert megkapta az oltás első adagját legalább három hete (vakcinás immunitás).

A víruskutató kiemelte, hogy míg korábban, a vuhani változatnál nagyjából 60 százalékra tették a szakemberek azt a százalékos arányt, amely esetén a vírus megtorpanhat, addig a brit mutáns esetében, miután az sokkal agresszívabb, súlyosabb betegséget okoz, 80 százalékra tehető a megkívánt nyájimmunitás, hogy a terjedés megálljon. Következésképp

nem elképzelhetetlen, hogy újabb variánsok esetén ez a szám még inkább emelkedhet.

Rusvai Miklós emlékeztetett, van olyan betegség, például a kanyaró, amely ellen 98 százalékos nyájimmunitás kell, hogy fel ne üsse a fejét. De remélhetően a koronavírusnak nem alakul majd ki olyan változata, amely annyira fertőzőképes lenne, mint a kanyaróvírus.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 23. 05:00
×
×
×
×