eur:
411.11
usd:
394.11
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Járókelők a balatonfüredi Tagore sétányon az őszi napsütésben 2020. október 20-án.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Füreden nincs pardon, egy fagyizás is drága mulatság lehet

A rendőrség fokozott ellenőrzést tart a város frekventált részein, különösen a parton. Azok, akik nem hordanak maszkot vagy közterületen ételt–italt fogyasztanak, büntetésre számíthatnak.

Minden bizonnyal sokan töltik majd a március 15-i hosszú hétvégét a nyaralójukban illetve választják programnak a Balaton-parti korzózást – írja a Balatonfüred.hu.

Bár egyes szolgáltatók nyitva lehetnek, hiszen kizárólag elvitelre, lehet kínálni ételt, fagylaltot, italt, a rendőrség felhívja a figyelmet arra: a közterületeken mindenhol kötelező a maszk viselése, ami egyben azt is jelenti, hogy

a megvásárolt fagyit vagy ételt nem lehet közterületen elfogyasztani, az szabálysértésnek minősül és 5 ezertől 150 ezer forintig terjedő bírsággal büntethető.

A rendőrség tájékoztatása szerint rendszeresen ellenőrzik a szolgáltatókat is, nem lehet könyöklőket, padokat kihelyezni az üzletek elé, illetve figyelmeztetniük kell a vásárlókat, hogy a megvett ételt nem fogyaszthatják el közterületen, hanem csak otthon vagy az autójukban.

A hosszú hétvégén tehát fokozott ellenőrzések lesznek a városban, a szabályszegőket először csak figyelmeztetik, de ha kell, alkalmazzák a pénzbírságolást is.

A lap emlékeztet, hogy a Magyar Közlönyben olvasható a kormányrendelet, amely a március 22-ig tartó szigorított védelmi intézkedéseket tartalmazza.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

A hidegháború során jelentek meg az első olyan tengeralattjárók, amelyek képesek voltak a mélytengeri, vagy tengerfenék-hadviselésre (SSW - Subsea and Seabed Warfare). A fejlesztésben természetesen az Egyesült Államok járt az élen, így a leghíresebb hadművelet, az Ivy Bells is hozzájuk kötődik. A hidegháborút követően az Egyesült Államok elveszítette az érdeklődését a terület iránt, míg Oroszország tanult a Szovjetunió hibájából. Az orosz-ukrán háború, és az ehhez kapcsolódó orosz, vagy orosznak vélt műveletek hívták fel a figyelmet ismét arra, hogy mekkora sebezhetőséget jelent a tenger alatt futó, időközben egyre inkább gyarapodó kritikus infrastruktúra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×