eur:
402.59
usd:
371.77
bux:
0
2025. április 1. kedd Hugó
Budapest napfelkeltekor 2020. december 27-én. Az előtérben a Gellért-hegyi Szabadság-szobor, középen a Duna, a Szabadság híd és a Petőfi híd, jobbról az előtérben a Gellért Szálló látható.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

A főváros megerősítette, 72 ingatlant értékesítene

A megszorítások és a koronavírus okozta válság miatt a fővárosi önkormányzat 8,2 milliárd forint értékben 72 ingatlant szeretne értékesíteni, ezek között olyanok is vannak, amelyeket már korábban is árult a főváros – erősítette meg a sajtóhíreket az InfoRádiónak Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes.

A Magyar Nemzet írt arról csütörtöki számában, hogy több mint 8 milliárd értékben, 72 ingatlant értékesítene a Fővárosi Önkormányzat. A napilap értesüléseit Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes az InfoRádiónak megerősítette, magyarázatul pedig a kormányzati elvonásokat, a koronavírus-járványt, valamint a válságot említette, amelyek miatt a főváros a fizetésképtelenség szélére sodródott.

Mint fogalmazott, a 2021-es költségvetésben szereplők szerint – várhatóan a 2022-es is hasonló szellemben fog készülni – olyan ingatlanok, területek eladását próbálják végigvinni, amelyek nem szükségesek a közszolgáltatási feladataik ellátásában. „Valóban, ahogyan a Magyar Nemzetnek megválaszoltuk, a nyilvánosan olvasható ingatlanok listája valid.” Ezek között sok olyan található, amiket régóta hirdet egyébként a főváros, de ez idáig senkinek nem kellettek, ezért Kiss Ambrust meglepné, ha a felsoroltak mind eladásra kerülnének.

Egy–egy ingatlan esetleges értékesítését egyfelől örömként értékelnék, mert így lélegzetnyi időhöz jutna a főváros a működését illetően, másfelől azonban az általános főpolgármester-helyettes nem híve az ingatlanvagyon eladásának szinte semmilyen szempontból, de erre most a szűkös keretek miatt rá vannak szorulva – ismételte meg.

Jelenleg egyébként tizenhárom ingatlan pályáztatása zajlik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Mennyire örülhetünk a minden várakozásnál nagyobb béremelésnek?

Mennyire örülhetünk a minden várakozásnál nagyobb béremelésnek?

Nagy vitát döntött el a statisztikai hivatal. A vállalati szervezetek és a cégek béremelési terveit összegző kutatások alacsony növekedést prognosztizáltak, míg a közgazdászok 8-10%-os bérnövekedést jósoltak. Lehetett sejteni az elmúlt évek tapasztalatai alapján, hogy inkább az utóbbi várakozás állhat majd közelebb a valósághoz. De a 10% feletti béremelkedési ütem mindenkit meglepett. Mennyivel élnek jobban a magyarok, mint öt éve? Mennyit visz el az infláció a bérünk növekedéséből?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×