eur:
411.02
usd:
394.99
bux:
79323.64
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pxhere

Koronavírus: egyáltalán nem temetik a mozikat

Jelentős bevételtől esnek el a koronavírus-járvány miatt ideiglenesen bezárt magyarországi filmszínházak. Attól azonban nem tartanak, hogy a távmozizás miatt ne lenne igény a jövőben a hagyományos mozik által nyújtott komplex hang- és képélményre.

A tervezettnél több mint 300 millió forinttal kevesebb lesz idén a Budapest Film Zrt. filmszínházainak bevétele, mondta az InfoRádiónak Liszka Tamás igazgató, aki szerint a másfél milliárdos költségvetésükben ez igen tekintélyes „lyuk”. Ráadásul a kis művész- és vidéki mozik eddig sem a meggazdagodás reményében működtek, hanem, hogy a mozikultúrát országosan fenntartsák, és esetükben is komoly az aggodalom, hogy hová fog a helyzet fajulni.

A Budapest Film igazgatója szerint a járvány után is kereslet a távmozik szolgáltatásaira, de ezek nem helyettesíthetik a hagyományos mozik által nyújtott komplex hang- és képélményt. „Van ugyan egy átrendeződés, de végül mindenki meg fogja találni a helyét – vélekedett –, és ha még hétköznapi élménnyé is válik, hogy egy–egy filmet az interneten nézünk meg, szeretném, ha a moziélmény különlegessége, ünnepszerűsége, ami miatt filmszínháznak nevezhetők a mozik, az sem felejtődne el teljesen.”

Tovább súlyosbítja a magyarországi mozik gazdasági helyzetét, hogy a decemberi csúcsidőszak jegybevételeitől is elesnek. Minderről Buda Andrea, a Cinema City-mozihálózat marketing- és PR-igazgatója beszélt az InfoRádiónak.

„Általában, amikor nincs pandémia, akkor az egész évben a legnagyobb csúcsszezon a december, egész pontosan a két ünnep közötti időszak, amely a teljes éves árbevételből, illetve nézőszámból nagyjából 12 százalékot hoz be. Hasonlóan kiemelt periódus a nyár. Miután viszont a mozik januártól március közepéig, majd júliustól nagyjából novemberig, a második zárásig tudtak üzemelni, több mint fél éves kiesésről lehet beszélni, amely során számos olyan film bemutatója maradt el, amelyek top 10-esek, vagyis a legnézettebbek lettek volna az idei évben” – jegyezte meg Buda Andrea.

A Cinema City-mozihálózat marketing- és PR-igazgatja szerint a mozizás még mindig az egyik legolcsóbb szórakozás, és ha lesznek jó filmek, az újranyitás után sem veszítenek népszerűségükből a filmszínházak.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Az önkormányzati piac 2014 óta, a konszolidáció befejezését követően folyamatos bővülést mutat, és ezzel párhuzamosan az OTP Bank piaci részesedése is növekszik, az elmúlt öt évben meghaladta a piac bővülésének ütemét. A konszolidáció óta eltelt időszakban az önkormányzatok hitelállománya ötszörösére, betétállománya pedig háromszorosára nőtt. 2016 végétől, a feladatok átszervezését követően,  megtakarításaik jelentős mértékben emelkedtek, követve az adóbevételek éven belüli ciklikusságát. Az energiaválság és az infláció azonban jelentősen megnövelte a működési költségeket - ezzel egyidejűleg a központi kormányzat egyes adóbevételeket, például az iparűzési adót csökkentette. Ennek következtében számos önkormányzat, különösen a kisebb településeken, likviditási problémákkal küzd, ami azt is jelenti, hogy megnövekedett az igény a likvid hitelezés iránt. Az OTP Bank októberben megjelent, egyszerűsített önkormányzati folyószámla-hitele ebben segít: a Portfolio a termék részleteiről és az önkormányzatok gazdálkodásának kihívásairól kérdezte Aladics Sándort, a pénzintézet Kereskedelmi Banki Divízójának igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×