eur:
411.7
usd:
395.36
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pexels

Megküldték a kormánynak 5 pontjukat az egészségipar főszereplői

A levél címzettjei Kásler Miklós és Palkovics László, az érintett tárcák vezetői.

Közös javaslatcsomagot állított össze az egészségipari szektor öt meghatározó szakmai szervezete Kásler Miklósnak, az emberi erőforrások miniszterének és Palkovics László innovációs és technológiai miniszternek az egészségügyi ellátórendszer megerősítéséért, a magyar orvostechnikai ipar megvédéséért és versenyképességének javításáért.

Az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete (ETOSZ) pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy az öt aláíró szervezet - az ETOSZ, a Forgalmazók az Egészségért Szövetség, a Magyar Diagnosztikum Gyártók és Forgalmazók Tudományos, Ismeretterjesztő és Érdekvédelmi Egyesülete, a Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Akkreditált Innovációs Klaszter és az Orvostechnikai Szövetség - szerint

értékalapú egészségügyre van szükség,

vagyis a kórházi közbeszerzésekben a legalacsonyabb ár helyett a diagnosztikai-terápiás hatékonyságnak kell a döntő szempontnak lennie.

Mielőbb

rendezni kell a beszállítók által, a kórházaknak már hónapokkal korábban teljesített szállítások ellenértékét,

és felül kell vizsgálni a betegek otthonukban használható gyógyászati segédeszközök több mint egy évtizede változatlan hatósági árait. Az egészségügyi és egészségipar modernizációjáért fel kell gyorsítani az új egészségügyi technológiák itthoni alkalmazását, és ösztönözni kell azok megismerését, a kormány egészségipari stratégiájával összhangban pedig az állami egészségügyi adatvagyon kutatás-fejlesztési célú hasznosítását biztosító, átlátható jogi környezetet kell kialakítani - javasolták.

A szektor emellett testre szabott képzési és támogatási programok, valamint külpiaci sikereket elősegítő nemzeti szabályozás kidolgozását várja a kormánytól, mert a döntően exportra termelő magyar orvostechnikai ipar versenyképessége szempontjából kulcsfontosságú, hogy miként tud felkészülni az Európai Unió jövőre életbe lépő orvostechnikai rendeletének (MDR) szigorított szabályaira.

Az öt szervezet egy

szakmai konzultációs fórum

létrehozását is kezdeményezte a kormány és az iparág közös ügyeinek megvitatására - tették hozzá.

A közlemény szerint az ország működésének megőrzéséhez és a koronavírus-járvány elleni sikeres védekezéshez kiemelten fontos a kormányzati, szakmai és piaci szereplők összefogása, ezért az orvostechnikai szektor kész együttműködni a kormánnyal.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 20:53
×
×
×
×