eur:
402.59
usd:
357.03
bux:
95946.75
2025. május 19. hétfő Ivó, Milán
Nyitókép: Pixabay

Zöld minisztériumot követel az LMP

Az ellenzéki párt szerint a klíma- és ökológiai válságot csak erős intézményi háttérrel lehet megoldani.

Magyarországnak olyan klímaügyi és fenntarthatósági csúcsminisztériumra van szüksége, mely rendszerszinten – minden szakpolitikai területre kiterjedően – tekinti át a klímaválsággal és ökológiai válsággal kapcsolatos feladatokat - mondta az egykori Környezetvédelmi minisztérium előtt tartott sajtótájékoztatóján Kendernay János, az LMP társelnöke. Szerinte egy ilyen minisztérium ráhatással tud lenni a többi minisztérium tevékenységére, azokat egy rendszerben, az ökológiai és társadalmi fenntarthatóság szemszögéből tudja értékelni, és ennek tudatában tud javaslatokat megfogalmazni Magyarország kormánya felé.

A politikus zöld fordulatot tart szükségesnek Magyarországon, ehhez pedig kormányváltást, hogy legkésőbb ’22-ben kiemelt politikai kérdésnek számíthasson a fenntarthatóság és a klímavédelem.

Az LMP alelnöke szerint a környezetvédelmet a jelenlegi kormány továbbra is marginális kérdésnek tekinti, és ennek megfelelően kezeli a kormányzati munka során.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Hogyan állt elő ekkora fordulat a romániai elnökválasztáson? - Szakértői elemzés

Hogyan állt elő ekkora fordulat a romániai elnökválasztáson? - Szakértői elemzés

Példátlan mozgósításra került sor az elnökválasztás két fordulója között Romániában, ez vezetett ahhoz, hogy Nicușor Dan független jelölt, az RMDSZ által is támogatott bukaresti főpolgármester magabiztos győzelmet aratott - mondta az InfoRádióban Szilágyi Mátyás, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.19. hétfő, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
Ott gyengélkedik a kínai gazdaság, ahol igazán fáj

Ott gyengélkedik a kínai gazdaság, ahol igazán fáj

Felemás adatok jellemzik a kínai gazdaság áprilisi teljesítményét – számolt be róla a Reuters és az ING. Bár az ipari termelés felülmúlta a várakozásokat, a kiskereskedelmi forgalom és az állóeszköz-beruházás lassulása továbbra is jelentős bizonytalanságról tanúskodik. Úgy tűnik, a kormány hiába igyekszik élénkíteni a belső fogyasztást új motort adva a gazdasági növekedésnek: az oldalazó ingatlanpiac és a kiskereskedelmi forgalom legújabb adatai arról árulkodnak, hogy a növekedési modell átállása továbbra is várat magára. A Trumppal kötött vámmegállapodás és az állami gazdaságösztönző lépések ugyan rövid távon enyhítik a kínai gazdaságra nehezedő nyomást, tartós áttörés a fogyasztói bizalom erősítésével és a bizonytalanság csökkentésével érhető el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×