eur:
411.97
usd:
393.93
bux:
79820.53
2024. november 25. hétfő Katalin
Védőmaszk a koronavírussal érintett új betegek fogadására kialakított egyik osztályon a fővárosi Szent László Kórházban 2020. március 16-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Bizottsággal vizsgáltatná a koronavírus-járvány idején zajló egészségügyi ellátást az MSZP

Az MSZP parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi annak feltárására, hogy hányan szenvedtek súlyos egészségkárosodást vagy haltak meg, mert a koronavírus-járvánnyal összefüggő kormányzati intézkedések miatt nem kaptak megfelelő egészségügyi ellátást - közölte Bangóné Borbély Ildikó, az MSZP országgyűlési képviselője és Korózs Lajos, az Országgyűlés népjóléti bizottságának szocialista elnöke kedden, online sajtótájékoztatón.

Bangóné Borbély Ildikó a kezdeményezést azzal indokolta: a kormányzatnak választ kell adnia arra, hogy az elmúlt két hónapban hányan szenvedtek Magyarországon súlyos egészségkárosodást, mert nem kaptak megfelelő ellátást, illetve hányan haltak meg annak következtében, mert idő előtt kirakták őket a kórházból.

Korózs Lajos hozzátette: tisztán kell látni a lélegeztetőgépek beszerzése ügyében és a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban kialakult helyzetben is, illetve fel kell tárni az ezzel kapcsolatos hazugságokat.

Bangóné Borbély Ildikó úgy értékelt: a betegellátás felfüggesztése, a kórházkiürítés stratégiai hiba volt a kormány részéről, és nagy szenvedést okozott a betegeknek és a családjaiknak is. Utalt a Tárki felmérésére, amely szerint minden tizedik magyar állampolgár a koronavírus-járvány miatt nem kapott meg valamilyen ellátást. Úgy vélte: Orbán Viktor és kormánya háborúzik, aminek súlyos, emberéletekben mérhető következményei vannak a civil lakosság tekintetében.

Ezért ismét lemondásra szólította fel Kásler Miklóst, az emberi erőforrások miniszterét, mondván, a tárcavezető megbukott a magyar társadalom, az ellenzéki pártok és a szakma szemében is.

Korózs Lajos azt hangsúlyozta: az egészségügyben kialakult helyzetért Orbán Viktor miniszterelnök és Kásler Miklós a felelős. A kormányfőnek azért van felelőssége, mert funkcióban tart egy olyan minisztert, aki elveszítette az orvosok és a magyar társadalom bizalmát, Kásler Miklós pedig vezetőként felelős az egészségügyi rendszer hibáiért, a gyalázatos fizetésekért, az alulfinanszírozásért, az alapellátás, a szakellátás és a sürgősségi ellátás gyalázatos állapotáért, valamint a kórházi ágyak felszabadításáért és az orvosi beavatkozások elmaradásáért - mondta.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×