György László üdvözölte, hogy bőr, felület és eszköz-fertőtlenítőszerek előállítási folyamatát sikerült belföldi gyártással lefedni, beleértve az alapanyagokat és a csomagoló eszközöket is. Hozzátette, hogy hasonló összefogással más létfontosságú termékek gyártása is teljes egészében megvalósítható Magyarországon.
Azt mondta, a fertőtlenítőgyártás a kórházak, egészségügyi intézmények, rendvédelmi szervek, közművek és más szolgáltatók mellett
a lakossági szükségletet is kielégítheti.
Az együttműködésben
- a Mol-Lub Kft.,
- a Florin Vegyipari és Kereskedelmi Zrt.,
- a Győri Szeszgyár és Finomító Zrt.,
- a Hungrana Kft.,
- a PannoniaBio Zrt.,
- valamint az Opus Global Nyrt.-hez tartozó Kall Ingredients Kft. és Viresol Kft. vesz részt.
A sajtótájékoztatón az együttműködésben részt vevő cégek képviselői is nyilatkoztak. A vállalatvezetők üdvözölték, hogy a kormány az eljárások egyszerűsítésével megkönnyítette a nélkülözhetetlen termékek gyártását, és hozzátették, hogy a veszélyhelyzet a piaci szereplőket is nagyobb tehervállalásra ösztönzi.
Megemlítették, hogy a gyártási átállást jelentősen felgyorsította az állami segítség és a kézfertőtlenítő engedélyeztetése, ami a szokásos fél év helyett 3 nap alatt lezárult. Máshol az alapanyagból szállítanak jóval kevesebbet külföldre, felpörgetik a termelést, vagy épp új üzemcsarnokot építenek.