A könyvvizsgálói jelentésből kiderül, hogy a fejlesztési kiadások 3 százalékkal csökkennek, az önkormányzat pénzügyi helyzete pedig romlik, miközben az előző évi 5,3 milliárd forintos költségvetési maradvány viszont jó lehetőséget adott volna a költségvetés tervezéséhez – fogalmazott az InfoRádiónak Bús Balázs korábbi fideszes polgármester.
A fideszes képviselő azt is sérelmezte, hogy kizárólag a korábbi években, az ő vezetése alatt elindított fejlesztéseket tartalmazza a költségvetés, egy nagyjából 4 milliárdos összegben, ami teljes egészében állami és fővárosi támogatásból, pályázati forrásból tud megvalósul, tehát semmi olyat nem tervezett be a baloldali többség, amit korábban megígért.
„Látható, hogy a kampányt és az előző időszakot végighazudták, hiszen a mostani költségvetésben semmi sem látható, amit ők szerettek volna”
– véli a volt óbudai polgármester.
Bús Balázs a legnagyobb problémák között említette a civilszervezetek működésének ellehetetlenülését. A korábbi gyakorlattal ellentétben valamennyi forrás egy kalapba került, és csak a későbbiekben lehet majd pályázni rájuk. Ezáltal viszont elveszítik azt a biztonságot, ami az jelentette, hogy már márciusban pénzhez juthattak – magyarázta a kormánypárti önkormányzati képviselő, aki szerint erre így legkorábban szeptemberben kerülhet majd sor.
A politikus kifogásolta továbbá, hogy az a javaslat sem kapott támogatást, hogy 20 százalékos béremelést hajtson végre az önkormányzat az oktatási és szociális ágazatban, miközben komoly munkaerőhiánnyal küzd Óbuda is. Bús Balázs szerint, bár a kampányban még fontosnak tartotta az ellenzék az egészségügyi fejlesztéseket, a Füst Milán utcai és a Szentendrei úti háziorvosi rendelők felújítását nem pártolták, „miközben a lakosság részéről erre lett volna a legnagyobb igény”. És idén a Margit-kórház sem számíthat támogatásra.
Forgalomtechnikai fejlesztések, óvoda- és bölcsőde-felújítások mellett a békásmegyeri piaci is várhatóan el fog készülni, ugyanakkor nem látható a költségvetésben például a kaszásdűlői projekt, amire korábban jelentős források nyert el a kerület – hívta föl a figyelmet a fideszes politikus, aki szerint, míg a korábbi időszakban a fővárossal kitűnő volt Óbuda együttműködése, most, amikor 10 milliárdos egészségügyi fejlesztést oszt szét Budapest, abból a 3. kerület igazából csak a 17. „Látható, hogy a kerület érdekvényesítő képessége jóformán a nullára lecsökkent” – tette hozzá Bús Balázs.