eur:
409.93
usd:
376.27
bux:
74411.56
2024. november 5. kedd Imre
Volner János, a Jobbik vezérszónoka felszólal a 2019. évi központi költségvetés általános vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. június 27-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Kilépett a Mi Hazánk frakciójából Volner János

Értelmiségi kört szervez, aminek állítása szerint tagja már 150 olyan ember, akit miniszteri bársonyszékben is el tud képzelni.

A párt tagja soha nem volt, mostantól a Mi Hazánk parlamenti frakciójának sem tagja - saját döntésből Volner János korábbi jobbikos politikus, aki lépése hátteréről a Facebookon írt "a lehető legrövidebben".

"Amikor a Mi Hazánk támogatása mellett döntöttem, bíztam abban, hogy modern, nemzeti elkötelezettségű, professzionálisan működő párttá válik. Mára egyértelművé vált, hogy ez soha nem fog teljesülni, hiszen a 10 évvel ezelőtti jobbikos szlogenek (és hibák) változtatás nélküli másolása jelenti a politikacsinálást" - szögezte le a honatya, aki szerint "nem lehet a 2006-os és a Gárda-nosztalgiából az idők végezetéig megélni".

Mint kifejtette, lassan egy évtizede nincsenek kormányon a balliberálisok, Orbán Viktor viszont zsinórban a harmadik ciklusát tölti miniszterelnökként.

"Nem bántó szándékkal írom, de

sem rám, sem az értelmiségi barátaim intellektuális támogatására nincs szükség egy kormányzati szerepre esélytelen, a társadalomra érdemi hatást nem gyakorló, pár százalékos rétegpárt fenntartásához."

Volner János bevallása szerint az elmúlt hónapokat alapvetően "egy nemzeti elkötelezettségű, mára 150 fősre duzzadt értelmiségi közösség szervezésével" töltötte, a körbe tartoznak szerinte miniszteri szintre alkalmas emberek, akadémikus, egyetemi professzor, üzletember, szakszervezeti vezető, volt alkotmánybíró, polgármester, vezető mérnök, kórházigazgató.

Bejegyzését a Fidesz 2002-es kampányszlogenjével zárta: "a jövő elkezdődött".

Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 5. 12:10
×
×
×
×