eur:
411.23
usd:
392.64
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Cseresnyés Péter: a módosítás célja a hajléktalanok védelme

A hajléktalanság, a felsőoktatási tandíj, valamint a migráció is szóba került az Országgyűlés napirend előtti felszólalásai között.

Arató Gergely a Demokratikus Koalíció részéről azt kifogásolta, hogy nem tüntethettek múlt héten a török elnök érkezésekor politikája ellen az új gyülekezési törvény szabályai szerint. Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára rámutatott, hogy a DK tüntetésére a rendőrség azért nem adott engedélyt, mert egy, a látogatás miatt aznap lezárt területet is érintett volna.

Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője mások mellett a szombathelyi választás nyomán fogalmazott úgy, hogy a Fidesz legyőzhető, majd a kormány politikájának több aspektusát is kritizálta, állítva, hogy a Fidesz mára a tagadás és a kiváltságok pártja lett. Dömötör Csaba válaszában a szocialista kormányok hibáira emlékeztette az ellenzéki képviselőt, állítva, hogy óriási a szakadék az MSZP szavai és tettei között.

Burány Sándor a Párbeszéd részéről a kormány gazdaságpolitikáját kritizálta, majd embertelennek nevezte, hogy hétfőtől szabálysértésnek minősül az életvitelszerű közterületi tartózkodás, holott - mint mondta - ezeken az embereken segíteni kellene. Reakciójában Cseresnyés Péter, több makrogazdasági adattal mutatott rá a kormány gazdaságpolitikájának sikerességére, eztán pedig hangsúlyozta, hogy a szabálysértési módosítás célja a hajléktalanok védelme.

Az LMP-s Ungár Péter felsőoktatásitandíj-ellenes felszólalása alatt párttársai transzparenseket tartottak a magasba, akiket ezért - nem engedélyezett szemléltetés és többszöri felszólítás - után a házelnök kizárt az ülésnap további részéről. Rétvári Bence, az Emeri Erőforrások Minisztériumának államtitkára válaszában cáfolta, hogy a Fidesz tandíjat vezetne be a felsőoktatásban.

A jobbikos Brenner Koloman szintén aggodalommal figyelte a Corvinus fenntartói modell-váltását és a kormány oktatáspolitikáját kritizálta. Rétvári Bence ismét leszögezte, hogy soha nem volt kormányzati cél a tandíj bevezetése a felsőoktatásban.

Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője az ápolási díj emelésének fontosságára mutatott rá, amit válaszában Rétvári Bence is elismert.

A fideszes Hende Csaba az Európai Parlament egyik bizottságában szóba került egyik legutóbbi javaslatot, a humanitárius vízum elképzelését kritizálta, amire Dömötör Csaba kiemelte, hogy az unió hét végi csúcstalálkozóján valóságos népességcsere-programot fogadtatnának el a kontinens bevándorlás-párti erői.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×