A Magyar Időknek Kocsis Máté, a Fidesz képviselőcsoportjának vezetője adott interjút. A politikus a velencei frakcióülés előtt azt mondta, európai bírálóink száma csökken, a szövetségeseink száma pedig nő Kocsis Máté szerint a magyar álláspont világos és következetes, a magyar polgárok kijelölték és megerősítették ezt a nemzeti konzultációkon, a népszavazáson és az országgyűlési választáson. A Sargentini-jelentésről úgy fogalmazott, az egy fércmű, Magyarország ellen koncepciós eljárás zajlik.
A Népszava arról ír, hogy ma szavaz az Európai Parlament az új szerzői jogi irányelvről. Az internetes tartalmak megjelenésében komoly változás jöhet. Mivel utoljára 2001-ben készült olyan EU-s irányelv, ami a szerzői jogi témát érintette, az azóta történt változások – például a közösségi média elterjedése – indokolttá teszik az új szabályozást. Magyarországon például négymillióan hallgatnak zenét a YouTube-on, ebből a videómegosztó profitál, nem annyira a szerzők és az előadók.
A Világgazdasági cikke szerint hatmilliárd forint nettó nyereségen osztozkodhatott tavaly a tizenkét magyarországi befektetési szolgáltató, ami csaknem 58 százalékkal magasabb a 2016-os nyereséghez képest. A brókerek által összehozott profit közel 72 százaléka az Erstét gazdagította tavaly.
A Portfolio páros interjúban kérdezte Máté-Tóth Istvánt, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgató-helyettesét és Szabó Sándort, az MKB Private Banking igazgatóját. A pénzügyi szakemberek arról beszéltek a háztartási megtakarításokon belül továbbra is alacsony a részvénybefektetések aránya, holott a magyar tőzsdei forgalom egy jelentős részét a kisbefektetők adják. A tőzsdén elinduló új kezdeményezésekkel egyre több kisbefektető vesz majd bátrabban részvényeket.
A Népszavának Magas István, a Budapesti Corvinus Egyetem Világgazdasági Intézetének munkatársa adott interjút. A professzor egyebek közt azt mondta, a világgazdaságban nem tanácsos elzárkózni, mert a nemzetközi gazdasági folyamatok hatásai egyetlen határnál sem állíthatók meg.