eur:
411.22
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Érdeklődők a Duna partján a budapesti Margit-sziget alacsony vízállásnál járható déli szigetcsúcsánál, a Margit híd középső pillérjénél 2018. augusztus 16-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Balogh Zoltán

A Duna alacsony vízállása nem okoz problémát a vízellátásban

Akár 30 százalékkal is megugorhat a vízfogyasztás a fővárosban egy kánikulai napon. Idén augusztus 9-én több mint ötszáz millió liter vizet használtak el a budapestiek, ez eddig az idei nyár rekordja.

Kánikulai időszakban a vízfogyasztás akár 30 százalékkal is megnőhet a normál átlagos vízfogyasztási mennyiséghez képest. Ilyenkor többet locsolunk, szívesebben tusolunk naponta többször, a valóban elfogyasztásra, ivásra használt mennyiség ebben a legkisebb hányad - mondta az InfoRádiónak a Fővárosi Vízművek üzemeltetési igazgatója.

Augusztus első hetében volt a fővárosban a legnagyobb a vízfogyasztás. Beköszöntött a kánikulai időszak,

augusztus 8-án és 9-ére virradóra 543 ezer köbméter, több mint 500 millió liter víz fogyott a fővárosban.

Ez elmarad még mindig elmarad a 80-as, 90-es évek rekordjaitól. Csörnyei Géza szerint ennek az az oka, hogy megváltoztak a fogyasztói szokások, más volt akkoriban a víz felhasználás jellege, például mások voltak a mosógépek, a tudatos víztakarékos életmód sem volt benne annyira az emberek mindennapjaiban.

A Dunán a jelenleg ismert legalacsonyabb vízállást 2003-ban mérték, 51 centiméterig apadt a folyó vízszintje. Most is nagyon alacsony a vízállás, de ez nem okoz problémát a főváros vízellátásban - hangsúlyozta a szakember.

Mint mondta, a karbantartási és felújítási munkálatoknak köszönhetően később sem lesz gond. Úgy gondolják, egy ekkora folyónál nem fordulhat elő, hogy úgy kiszáradjon, hogy a vízellátásban problémát jelentsen, ugyanakkor folyamatosan vizsgálják a helyzetet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×