A Magyar Idők arról ír, hogy a várakozásokat felülmúlóan több mint 100 ezer válasz érkezett a Mi Hazánk Mozgalom alapító nyilatkozatában feltett kérdésekre, és több mint 25 ezren adtak hangot véleményüknek egy-egy kérdésről. A bejegyzés alatt álló párt augusztus 20-án hirdeti ki alapító nyilatkozatának végleges tartalmát, amelyet korábban társadalmi vitára bocsátott.
A Világgazdaság cikke szerint legalább 20 százalékos a munkaerőhiány a mintegy 50-60 ezer embert foglalkoztató takarítóágazatban. A lapnak Paár Zoltán, a Magyar Tisztítás-technológiai Szövetség elnöke elmondta, hogy a szervezet azt szeretné elérni, hogy a 2200 forintos mimimumóradíj legyen a mérvadó az idei megállapodások során, az elnök szerint azonban a megrendelők az áremeléseket nehezen fogadják el.
A Népszavának Schell Judit színésznő, a Thália Színház leendő művészeti vezetője adott interjút. A következő évadban bővítené a társulatot, új rendezőkkel dolgozna és csereprogramot hozna létre külföldi színházakkal. Schell Judit a Népszavának arról is beszélt, hogy a Mikroszkóp Színpad helyén létrejövő Thália Télikert hamarosan nyit.
A Nemzeti Sport a Mol elnök-vezérigazgatójával készített interjút a Mol Vidi FC-ről, amely hat év után újra az európai klubfutball nagyszínpadára jutott. Hernádi Zsolt azt mondta: büszke arra, hogy támogatják az utóbbi időben egyre sikeresebb, korábbi Videotont. A teljes interjút a pénteki Nemzeti Sportban olvashatják el.
A Népszava úgy értesült, hogy a juttatások csökkentésével reagáltak a cégek a kötelező béremelésre, és számos esetben a tervezett beruházások is elmaradtak. A lap szerint az ősszel kezdődő bértárgyalásokon a munkaadói oldal csupán 10 százalék alatti béremelést tart reálisnak, a munkavállalókat képviselő szakszervezeti szövetség viszont továbbra is kétszámjegyű emelést szeretne.
A Magyar Idők arról számol be, hogy tömegével vesznek fel átmeneti munkára embereket a vállalatok. Az adóhivatal a lapot arról tájékoztatta, hogy az év első felében 631 ezer alkalmazottat vettek fel hosszabb-rövidebb időre. Ezzel az állam sem jár rosszul, mivel az időszakos munkavállalók után csaknem 8 milliárd forint adóbevétel érkezett fél év alatt – írja a Magyar Idők.
Az Agrárszektor szerint a tavalyinál is jobb csemegekukorica termés várható, fél millió tonna feldolgozására készül az ipar. Magyarország az Egyesült Államok után a második helyen áll a csemegekukorica-termelésben, és az európai exportpiacon is jelentős a szerepe.