eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Tűzszerészek előkészítik az Erzsébet-hídnál talált világháborús robbanótest kiemelését egy honvédségi hajóról 2018. július 5-én. A bombáról korábban egy balesetnél segédkező civil búvárcsoport tagjai tettek bejelentést a rendőrségen.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kiemelték a dunai bombát - íme a friss információk a tűzszerészektől

Kiemelték, azonosították és hatástalanították a Dunában, a budapesti Erzsébet hídnál talált második világháborús robbanótestet. A hetven éve a vízben lévő bomba miatt az Erzsébet híd környékét lezárták és kiürítették - a korlátozásokat hamarosan feloldják.

Markovics Zita, a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs tisztje elsőként az InfoRádióban számolt be a robbanószerkezet kiemeléséről. Miután a bombát megtalálták, elhelyezték a honvédség aknamentesítő hajójához erősített pontonton.

Ekkor a minimálisan szükséges hajókezelői személyzet és a bombával dolgozó tűzszerékek kivételével mindenki elhagyta a járművet és a pontont, egy motorcsónakkal a partra mentek.

Kiderült: egy 100 kilogrammos szovjet gyártmányú romboló légibombáról van szó. A gyújtószerkezetét viszonylag rövid idő alatt kiszerelték, a bombatest és a gyújtószerkezet szállítható állapotban van.

Markovics Zita közölte: hamarosan megszűnnek a korlátozások, helyreáll a közlekedés.

Az aknamentesítő hajó az Erzsébet hídtól az újpesti hadikikötőbe megy, onnan tűzszerész járőrautóba helyezik, a honvédség központi gyűjtőhelyére viszik és megsemmisítik.

A lezárásoknál a 300 méteres sugarú kör elegendő volt, akkor kellett volna csak nagyobb, ha nagyobb bomba került volna elő.

(A korábbi munkálatokról és a bombával kapcsolatos érdekességekről, valamint a lezárásokról percről percre cikkünkben tudósítottunk.)

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×