eur:
393.25
usd:
363.19
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák
Takarítók dolgoznak a Parlament Alsóházi üléstermében az Országgyűlés május 8-ai alakuló ülésének előkészületei során 2018. május 4-én.
Nyitókép: Balogh Zoltán

A felhőkarcoló-stopról is tárgyal a parlament

Szerdán szavaz az Országgyűlés az alaptörvény hetedik módosításáról és az úgynevezett „Stop Soros" törvénycsomagról.

Hétfőn és szerdán ülésezik ezen a héten az Országgyűlés. A Ház mai, délután egytől kezdődő ülésén a napirend előtti felszólalások, az interpellációk és a kérdések után a képviselők még utoljára megtárgyalják a hetedik alaptörvény-módosítás, és az úgynevezett „Stop Soros” csomag módosító javaslatait, továbbá az infotörvény átírását, amelyet az uniós adatvédelmi rendelet, a GDPR tett szükségessé.

Emellett napirendre kerül a magasházak építésének szabályozásáról szóló módosítás is, amely maximum 65 méter magas toronyházak megépítését engedélyezné az országban.

A szerdai ülésen több nemzetközi egyezmény kihirdetésének záróvitáját követően délután háromtól szavaznak a képviselők az alaptörvény-módosításról, a Stop Soros törvénycsomagról és az infotörvény kiigazításáról a már említett nemzetközi egyezmények mellett.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×