eur:
410.8
usd:
391.6
bux:
79521.35
2024. november 22. péntek Cecília

A kör bezárult: nagyon drága a mobilozás az autóban

Az utolsó uniós tagállamban, Svédországban is szabálytalan már mobiltelefonnal a kézben autót vezetni. Magyarországon 10 000 forint a helyszíni bírság, de ezzel még viszonylag olcsók vagyunk Európában.

A KRESZ szerint "a gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat". Ha valakit vezetés közbeni tiltott mobilozáson kapnak a rendőrök, az

10 ezer forintos helyszíni bírságra és három büntetőpontra

számíthat, szabálysértési eljárásban 20 ezer forintos büntetést kaphat.

Az európai országok közül utolsóként nemrégiben Svédországban tiltották meg a sofőröknek a mobilozást. Az északi országban idén február 1-től 160 eurós (49 ezer forint) büntetésre számíthatnak a szabályt be nem tartók - írja a hvg.hu.

Érdekességek az összeállításból:

  • Franciaországban már akkor is büntetnek, ha az útról lehúzódva, álló kocsiban telefonálunk. A franciáknál ugyanúgy 135 euró (42 ezer forint) a büntetési tétel, ha mobilozás közben halad, vagy áll a jármű, kivéve, ha parkolóban vagy magánterületen mobilozunk.
  • Az Egyesült Királyságban átszámítva akár 340 ezer forint is lehet a büntetés.
  • Olaszországban, Észtországban és Spanyolországban 594, 400, illetve 300 euróra (183, 123, illetve 92 ezer forint) bírságolhatnak a helyi hatóságok.
  • Ugyancsak komoly bírságra lehet számítani a következő országokban: Norvégia (160 euró, 49 ezer forint), Hollandia (150 euró, 46 ezer forint), Görögország (150 euró, 46 ezer forint), Portugália (120 euró, 37 ezer forint).
  • Ausztriában 25 eurót (8 ezer forint), Németországban 40 eurót (12 ezer forint), Horvátországban 70 eurót (22 ezer forint), Szlovákiában pedig 62 eurót (19 ezer forint) kell fizetni.
  • A legolcsóbban Litvániában lehet megúszni a vezetés közbeni tiltott mobilozást: csak 12 euró (3700 forint) a pénzbírság.
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.

Szép a havazás, csak közlekedni ne kelljen - fotók

A havas táj látványát, a téli hangulatot sokan szeretjük, közlekedni benne annál kevésbé tartozik a kedvenceink közé. Ám ez a két dolog együtt jár, mint azt a szép, de némiképpen ijesztő fotóinkon is látszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

A kínai gazdaság egyik legbefolyásosabb szereplője és egyben Kína leggazdagabb embere, Zhong Shanshan, a Nongfu Springs italgyártó cég alapítója kemény kritikát fogalmazott meg az online vásárlási platformokkal, különösen a Pinduoduóval szemben. Zhong szerint ezek a platformok árháborút indítottak, amely számos vállalatot és iparágat károsított meg, miközben az ország gazdasági visszaeséssel küzd. A milliárdos üzletember a kínai kormányt is bírálta, amiért nem tett eleget a helyzet kezelésére - írta meg a CNN.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×