eur:
409.29
usd:
374.36
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay.com

Csókay András elárulta, mi gátolja a magyar egészségügy fejlődését

A hálapénzrendszer miatt vándorol ki sok fiatal orvos – mondta Csókay András idegsebész az InfoRádió Aréna című műsorában. A szakember szerint egyébként örülhetünk a magyar egészségügynek.

A hálapénz gátolja leginkább a magyar egészségügy fejlődését Csókay András szerint, aki azt mondta:

sok fiatal is emiatt vállal külföldön munkát.

A hálapénz gátolja a képzést, hiszen nem kapnak műtési lehetőséget a fiatalok. Az idegsebész úgy véli, hogy a többség nem amiatt vándorol ki, mert kevesebbet keres, az elsődleges szempont az, hogy úgy látják, nincs biztosítva a szakmai fejlődésük. Bár sasok akartak lenni, de bezárták őket a tyúkólba – mondta Csókay András.

Az idegsebész úgy fogalmazott:

a hálapénzt tűzzel-vassal irtani, az orvosokat pedig folyamatosan ellenőrizni kellene,

hogy még ennek elfogadására utaló magatartást se mutathassanak. Szerinte meg kell büntetni azokat az orvosokat, akik kérik vagy elfogadják a hálapénzt. „Az egészségügybe is járhatnának kvázi színészkedő betegek, akik ellenőrként működnének” – javasolta Csókay András.

Látva a szegényebb országok ellátását a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ idegsebészeti osztályának főorvosa úgy véli: örülhetünk a magyar egészségügynek, amelyben mindenkit ellátnak és amelyben lehet kreatívan dolgozni. Amerikában, ha az orvos a protokollnak megfelelően jár el, jogilag nem felelős, nincs az a bíróság, amely elítélné – hangsúlyozta Csókay András. Szerinte azonban minden eset más, nem lehet mindig ugyanazt az orvosi eljárást alkalmazni.

„Van, amikor kreatív, elvont, intuitív gondolkodás kell”

– fogalmazott.

Csókay András bizakodóan tekint az ágazatra. Mint mondta:

az egészségügy lassan, de fejlődik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 5. 18:33
×
×
×
×