„2012-ben, amikor a miniszterelnök úr kormányzati munkára kért fel, azt mondtam, hogy egy időre abbahagyom a polgármesterséget, de nem fejezem be. A téma nincs lezárva, a lehetőség nincs kizárva” – mondta az interjúban Lázár János.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter arról is beszélt, hogy közlekedésfejlesztésre 168 milliárd forintot fordítanak 2014-2020 között a választókerületben. Ebben benne van az M43-as megépítése, a vásárhelyi északi elkerülő út és a tram-train is. Százötven fejlesztés van folyamatban, összesen 200-250 milliárd forint érkezett a térségbe az elmúlt négy évben – tette hozzá.
„A miniszterelnök azzal a feltétellel támogatta a tram-train megépítését, hogy a beruházás a Szeged és Vásárhely közötti korszerűsítésen túl a Szabadka és Békéscsaba vasúti összeköttetés megújítására is terjedjen ki. Ma Szabadkáról Szegedre eljutni több órás procedúra, szeretnénk, ha ez csökkenne, a Vajdaságból Szeged könnyen és gyorsan megközelíthető lenne, valamint Szabadka és Békéscsaba között megfelelő közlekedési összeköttetés épülne ki. Ehhez kapcsolódóan, sikerült meggyőzni a kormányt, hogy a Szeged-Budapest vonalat is korszerűsíteni kell” – mondta az egyik jelentős fejlesztésről. Kiemelte: jelenleg óra 24 perc a főváros és Szeged között a vasúti menetidő, amit egy óra negyven percre kell csökkenteni ahhoz, hogy a vasút korszerű és versenyképes közlekedési alternatívát jelentsen.
Lázár János szerint a menetidő több, mint az 1940-es években volt.
A tárcavezető emlékeztetett arra, hogy azt javasolta a hódmezővásárhelyi képviselő-testületnek, hívjanak meg orvosokat, és adjanak nekik öröklakásokat vagy házakat, amennyiben vállalják, hogy a városban települnek le és a helyi egészségügyi ellátórendszerben vállalnak munkát.
„Amennyiben megkérdezné tőlem a miniszterelnök, hogy a magyar egészségügyet miként lehet rendbe tenni, azt tanácsolnám: az orvosok fizetését belátható időn belül jelentősen emeljük meg.
Egy átlag kórházi orvosnak másfél millió forintot kellene keresnie, míg a legjobb sebésznek, vagy egy magyar orvos-professzornak 10 ezer eurót, azaz mintegy 3 millió forintot. A nővérek, szakápolók esetében hasonló arányú emelést javasolnék”
– hangsúlyozta. Úgy véli, ezzel az orvosok elvándorlását, a feketemunkát, a visszaéléseket és a hálapénzek rendszerét is rendezni lehetne.