eur:
408.06
usd:
374.99
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre

Újabb diplomamentő program kell

A korábbi években költségvetési támogatással indított diplomamentő programok újraindítását szorgalmazza Berényi Milán, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke - írta a Magyar Idők.

A diplomamentő programnak köszönhető, hogy működésének két éve alatt mintegy hatezer diák le tudta tenni a nyelvvizsgát és átvehette oklevelét – véli Berényi Milán, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke. A szakember a Magyar Időknek elmondta: szerinte a program sikeres volt, és szerencsés lenne, ha újraindítanák.

Eredményorientált volt a rendszer, mert nemcsak a diákoknak kellett visszafizetniük a kapott támogatás felét, ha nem sikerült a vizsgájuk, de a nyelviskola sem kapta meg a rá eső támogatás utolsó részletét, ha a csoport tagjainak legalább 70 százaléka nem tett eredményes vizsgát a képzést követően – hangsúlyozta a szakértő.

Azzal kapcsolatban, hogy a támogatott diákok több mint fele tett sikeres vizsgát a diplomamentő program végén, Berényi azt mondta: ez jó aránynak számít, hiszen ezek a fiatalok sem a középfokú, sem a felsőfokú képzés során nem tudtak nyelvvizsgát szerezni.

Miint ismeretes, még 2014 végén mondta ki egy kormányrendelet, hogy 2020-tól nem kimeneti, hanem bemeneti feltétel lesz a középfokú nyelvvizsga az egyetemi tanulmányokhoz, vagyis csak azt veszik fel, aki rendelkezik legalább egy középfokú nyelvvizsgával.

Ez egy nagyon jó gondolat, mert a közoktatás feladata az, hogy valamilyen idegen nyelvet megtanítson középfokon, így a nemzetközi szakirodalmat is el tudják olvasni a diákok, ha az egyetemre vagy a főiskolára felveszik őket. De az is biztos, hogy mivel közel van a 2020-as dátum, az állami nyelvoktatás területén sok változásra van szükség – tette hozzá a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×