eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az önkormányzatok nyakán maradtak a szünidős diákok

Az önkormányzatok nyakán maradtak a szünidős diákok

Bár az önkormányzatok feladata megoldani a nyári iskolai gyermekfelügyeletet, nem az ő üzemeltetésükben áll az iskolaépület és nem az ő munkavállalói az ügyeletet tartó pedagógusok. Kacifántos a helyzet -- fogalmazott az InfoRádióban Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke.

A gyermekvédelmi törvény szabályozza, hogy az iskolai szünidőben hogyan kel gondoskodni a gyerekek felügyeletéről (az óvoda egész évben nyitva tartó intézmény, az óvodai ellátást folyamatosan biztosítani kell), az általános iskolában

az önkormányzatoknak kell megoldaniuk a gyerekek napközbeni megőrzését a nyári szünidőben.

"Ez azért érdekes, mert nem rendelkezünk épülettel, átadtuk őket a Kliknek üzemeltetésre, nincsenek pedagógus beosztottaink, mégis nekünk kell a nyári felügyeletről gondoskodni" - mondta az InfoRádiónak Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke. 

Minden önkormányzatnak meg kell szerveznie a nyári ellátást, többnyire "vissza kell kéredzkednie" a saját épületébe, szerződnie kell a Klikkel és a pedagógusokkal, hogy lássák el a felügyeletet. Ezt minden egyes önkormányzatnak magának kell megoldania. Egy kisebb településnek is meg kell oldania, ahol nincs iskola, többnyire úgy, hogy a legközelebbi, iskolával rendelkező településsel szerződést köt az ellátásról. 

"Nem akarja senki sem magára venni ezt a problémát,

de jövőre le fogunk ülni, mert lesznek olyan helyzetek, amelyeket jogszabályi úton rendezni kell, például, hogy az épületet ki nyitja ki, ki lesz ott, ki fizet kinek" - sorolta a megválaszolatlan kérdéseket Schmidt Jenő. Egyelőre az is bizonytalan, hogy mindez mennyibe kerül majd az önkormányzatoknak. 

"Ha azt mondja a Klik, hogy ennyiért járul hozzá, akkor vagy megadom, vagy más szakembereket keresek, akinek erre van jogosítványa, és megállapodom velük" - mondta a lehetőségekről a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke. 

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×