eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Felmérés: tényleg Soros irányítja az országot?

Felmérés: tényleg Soros irányítja az országot?

Közvéleménykutatás készült arról, mit gondolnak az emberek Soros György magyarországi befolyásáról. Valós veszély vagy politikai lufi? Tiltakozik a Fidesz az Európai Bizottságnál Soros brüsszeli beszéde miatt.

Tiltakozik a Fidesz az Európai Bizottságnál Soros brüsszeli beszéde miatt, mert tűrhetetlennek tartják, hogy egy az Európai Bizottság által támogatott brüsszeli rendezvényen, egy uniós biztos jelenlétében Soros György is megszólalhat, és maffiaállamnak nevezheti az Európai Unió egyik tagját, Magyarországot - közölte Gulyás Gergely, a nagyobbik kormánypárt frakcióvezető-helyettese pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.

A Fidesz tiltakozik a brüsszeli testület "már a formára sem adó", az uniós közösséget szétverő magatartása ellen, és választ vár a bizottságtól, valamint a rendezvényen részt vevő biztostól, hogyan fordulhatott ez elő - mondta. Tegyék egyértelművé, hogy ez a fajta fellépés elfogadhatatlan - sürgette.

Közvéleménykutatás

A 24.hu megrendelésére a Republikon Intézet felmérést készített arról, hogy a magyarok mit gondolnak Soros György magyarországi befolyásáról.

Eszerint nagyjából a társadalom 40 százaléka osztja a kormányzati álláspontot arról, hogy Soros Györgynek érdemi befolyása van a magyar politikára, ezért indokolt fellépni ellene; a Fidesz-szavazóknak a 70 százaléka így gondolkodik.

A teljes népesség 23 százaléka gondolja úgy, hogy Soros nem avatkozik a magyar politikába, ezért az ellene való fellépés csak kommunikációs trükk a Fidesz részéről. A kormánypárti szavazóknak mindössze 9 százaléka gondolkodik így.

20 százalék a két állítás között félúton lévő, semleges opciót választotta, 17 százalék pedig nem tudott vagy nem akart válaszolni.

A baloldali-liberális szavazótáborban 23 százalék szerint van nagy befolyása Soros Györgynek Magyarországon és fel kell lépni ellene, 46 százalék szerint hangulatkeltés az egész.

A Jobbik szavazótáborában 33 százalék tartja jelentősnek Soros befolyását, 21 százalék szerint viszont kitaláció az egész.

"Mindez azt mutatja, hogy a hónapok óta tartó sorosozás egyelőre kevésbé látszik működni, mint a korábbi kormányzati kommunikációs üzenetek. Amikor például a Republikon 2015 őszén a menekültek megítéléséről kérdezte az embereket, a teljes népesség 67 százalék vélekedett úgy, hogy veszélyt jelentenek az országra, ezért nem szabad beengedni őket, a Fidesz-szavazóknak pedig csaknem 80 százaléka gondolta így - írta a 24.hu."

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×