eur:
411.47
usd:
394.8
bux:
79403.02
2024. november 22. péntek Cecília

Abban mindenki egyetért: a kormányt egyre intenzívebben támadják

Az oktatáspolitika és az árfolyamgát is szóba került az Országgyűlés napirend előtti felszólalásai között.

Ikotity István, az LMP képviselője a kormány oktatáspolitikáját, - ahogy fogalmazott - tudásellenes lépéseit kritizálta, mint az ágazati forráskivonást, az iskolák központosítását vagy a gimnáziumi férőhelyek csökkentését.

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára azonban hangsúlyozta, hogy idén 105 milliárd forinttal jutott több a közoktatási keretre, tehát nem lehet forráskivonásról beszélni.

Bárándy Gergely, az MSZP képviselője szerint

a kormánynak el kellene gondolkodnia a tüntetések láttán, hogy mit rontott el,

majd önkritikusan hozzátette, hogy ha a szocialisták ezt tették volna 2006-ban, ma nem ott tartanának, ahol. Eztán a képviselő a felsőoktatási módosítást és a civil szervezetek átláthatóságát célzó kormánypárti javaslatot kritizálta.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára abban egyetértett Bárándy Gergellyel, hogy a kormányt egyre intenzívebben támadják, ám úgy látta, hogy

ez egy jól eltervezett kampány-főpróba,

amelynek legfontosabb vitája a bevándorlás ügye.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik képviselője az önhibájukon kívül fizetésképtelenné vált devizahitelesek mellett emelt szót. Az árfolyamgát átmeneti segítséget jelentett, ám

a gyűjtőszámlákon felhalmozódó különbözet most, 5 év után egyszerre fog az érintettek nyakába szakadni

- vélekedett a politikus.

Tállai András, a nemzetgazdasági tárca államtitkára viszont úgy vélte, hogy a kormány intézkedései nyomán

ma már nincs devizahitel-probléma Magyarországon,

az árfolyamgátban résztvevők 85 százalékának pedig semmi nem halmozódott fel a visszatérítések miatt a gyűjtőszámláján.

Aradszki András, a KDNP képviselője felszólalásában a kormányellenes tüntetések résztvevőit, egy “Áprilisi ifjak” feliratú tábla nyomán különböztette meg az 1848-as forradalom márciusi ifjaitól, állítva, hogy az utcára vonultak gazdája az anarchiában érdekelt.

Rétvári Bence válaszában az ellenzéki pártok politikáját kritizálta, leginkább a szocialistákét, miközben az LMP-s Szél Bernadett a civil szervezetek átláthatóságát célzó Fideszes javaslat kritikájaként “Külföldről támogatott politikus vagyok” feliratú matricákat osztott ki a kormánypárti képviselőknek.

Hörcsik Richárd, a Fidesz képviselője az Európai Bizottság energiauniós tervét kritizálta, amely szerinte nehéz helyzetbe hozná a rezsicsökkentés által érintett magyar családokat. Aradszki András, a fejlesztési tárca államtitkáraként maga is úgy látta, hogy fel kell lépni a terv ellen, amely kivonná az energiaár-meghatározás jogát a tagállamok hatásköréből.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×